Czy warto używać barierek ochronnych dla dzieci?

Czy warto używać barierek ochronnych dla dzieci?

Published : 13. listopada 2021 r.

Nie bez powodu dzieci określane są mianem żywego srebra. Małe wulkany energii, chcące wszystko dookoła poznać, dotknąć, sprawdzić to często wielka radość, ale także wielkie obawy dorosłych. Dla każdego rodzica nadrzędnym celem jest zapewnienie pociechom bezpieczeństwa, o co często wcale nie tak łatwo. Wiele wypadków zdarza się przecież w domach, gdzie teoretycznie zawsze „mamy oko” na dziecko, a mimo to kontrolowanie wszystkich jego ruchów graniczy z cudem. Strome schody, wyjście na balkon lub do ogrodu, schowek z niebezpiecznymi dla malucha przedmiotami i narzędziami — to wszystko może brzmieć bardzo niepokojąco gdy pomyślimy o energicznych, rozbrykanych pociechach. W domu będącym przecież przyjaznym azylem nie trudno o nieprzyjemny wypadek w wyniku nawet zwykłego potknięcia. Z pomocą przychodzą rozwiązania zwiększające bezpieczeństwo dzieci w ich najbliższym, domowym otoczeniu, takie jak na przykład barierki ochronne.

Barierki zabezpieczające dla dzieci — spokój i bezpieczeństwo we własnym domu

Raczkujące, stawiające pierwsze kroki, aż w końcu biegające dzieci powoli zaczynają się interesować dosłownie wszystkim, co je otacza, niekoniecznie zdając sobie sprawę z możliwych zagrożeń czekających na nie na drodze do poznania świata. Prawdopodobnie prędzej czy później i tak zdarzy się pierwszy guz, zbite kolano czy zadrapanie, które zmartwieni rodzice będą opatrywać. Można jednak zadbać o to, by uniknąć poważnych urazów i w miarę możliwości zapewnić dziecku bezpieczną zabawę w domu, przy okazji minimalizując stres dorosłych. Kiedy obawiamy się, że maluch może wejść do niekoniecznie najodpowiedniejszych dla niego pomieszczeń lub niepostrzeżenie znaleźć się w ogrodzie poza zasięgiem wzroku rodziców, warto pomyśleć o specjalnych barierkach zabezpieczających wejście. Ten niepozorny element stanowi skuteczną blokadę dla ciekawskich maluchów i pozwala lepiej kontrolować ich zakres przemieszczania się. Dzięki temu pojawia się możliwość ograniczenia dostępu do niebezpiecznych zakamarków, schodów, pomieszczeń, przez co dziecko może swobodnie poruszać się po bezpiecznej dla niego części domu czy mieszkania. W zamian rodzice zyskują więcej spokoju i nie muszą przejmować się każdym kroczkiem rozbawionego malucha.

Informacje potrzebne przed zakupem barierek ochronnych

Barierki ochronne dla dzieci to taki element wnętrza, który w ogóle nie zaburza jego estetyki, naturalnie się w nią wpisując. Nie musimy się zatem martwić dodatkową aranżacją barierki w naszej domowej przestrzeni. Ponadto montaż barierki ochronnej jest całkowicie bezproblemowy i każdy z łatwością sobie z nim poradzi w krótkim czasie, którego jak wiadomo przy małym dziecku jest jak na lekarstwo. Instalujemy barierki wewnątrz ościeżnicy drzwiowej, nie tworząc żadnego dodatkowego progu, co nie powoduje żadnych utrudnień w korzystaniu z drzwi na co dzień. Wystarczy zamontować zawiasy oraz specjalne kapsle chroniące przed otwarciem górnego i dolnego zabezpieczenia i już możemy korzystać z barierki. Dodatkowo posiadają one możliwość regulacji szerokości, dzięki czemu łatwo je dopasować do progu. Szybko i sprawnie utworzymy bezpieczną konstrukcję zmniejszającą ryzyko na przykład upadku ze schodów. Wszystkie barierki zabezpieczające dla dzieci, które posiadamy w ofercie 4iQ przeszły szereg testów i posiadają restrykcyjne certyfikaty bezpieczeństwa, dzięki czemu zyskujemy pewność, że w najlepszy sposób dbamy o zdrowie i życie najmłodszych członków rodziny.

Metalowe czy drewniane barierki ochronne — które najlepiej wybrać?

Odpowiedź na pytanie, czy w ogóle warto używać barierek ochronnych powoli klaruje się sama i pozostaje tylko wybrać odpowiedni model. Zarówno drewniane, jak i metalowe barierki zabezpieczające dla dzieci doskonale spełniają swoją rolę i równie skutecznie ograniczą dostęp maluchów do niebezpiecznych miejsc. Nie posiadają żadnych ostrych krawędzi, przez co ryzyko zranienia spada do zera, a ponadto odległości między szczebelkami jest na tyle bezpieczna, że uniemożliwia zaklinowanie się rączki czy nóżki. Metalowe i drewniane barierki ochronne to niepozorny element, który dorosłym nie utrudnia normalnego poruszania się po domu, a dzieciom zapewnia bezpieczniejszą i spokojną zabawę. Zostały tak skonstruowane, by uniemożliwić wyłamanie czy wyważenie szczebelków oraz przede wszystkim otwarcie ich przez dzieci. Warto zaznaczyć także, że każdy rodzaj barierek otwiera się w obie strony. Drewniane barierki ochronne znajdujące się w naszym sklepie zostały wykonane z drewna kauczukowego, natomiast metalowe — dostępne w różnych wariantach kolorystycznych — pomalowano proszkowo na odpowiedni kolor. Jeśli jeszcze zastanawiasz się, czy barierki zabezpieczające dla dzieci to dobry wybór, dodajmy jeszcze, że obędzie się bez szczególnego naruszenia domowego budżetu, chociaż oczywiście bez wątpienia bezpieczeństwo małych pociech jest bezcenne. To budżetowe, proste i niepozorne rozwiązanie pozwalające cieszyć się komfortowym spędzaniem czasu w rodzinnym gronie, w którym najmłodsi mogą swobodnie bawić się na odpowiedniej dla nich przestrzeni.

Share this content

close

Lista życzeń