Karmniki i budki dla ptaków

Szeroki wybór karmników dla ptaków do ogrodu

Duże karmniki dla ptaków to świetna ozdoba ogrodu. Karmniki umożliwiają wsyp ziaren i pokarmu dla ptaków - sprawdzą się nie tylko w okresie zimowym. 

Karmnik dla ptaków to świetny sposób na zapewnienie ptakom dostępu do żywności w okresie zimowym. Drewniane karmniki są również doskonałym sposobem na obserwowanie ptaków w ich naturalnym środowisku. Dodatkowo, karmniki dla ptaków mogą pomóc w ochronie przyrody poprzez zmniejszenie ilości odpadków, które trafiają do środowiska. Duże drewniane karmniki dla ptaków są również doskonałym sposobem na nawiązanie bliższych relacji z przyrodą i poznanie jej piękna.

Solidne karmniki ogrodowe - największy wybór

Nie musisz zastanawiać się jak zrobić karmnik dla ptaków krok po kroku – skorzystaj z gotowych rozwiązań. Postaw na jakość – nasze karmniki produkowane są z mieszanego drewna iglastego. Solidne wykonanie zapewnia użytkowanie przez wiele sezonów. Estetyczne sześciokątne karmniki dla ptactwa pozwalają na obserwację z każdej strony.

Gil, Sikorka a może Zięba? Nasze karmniki przyjęły nazwy polskich ptaków. Możesz wybierać spośród kilkunastu modeli i wielu rozmiarów. Wolisz małe karmniki dla ptaków do zawieszenia na przydomowym drzewie? Karmnik Sikorka sprawdzi się idealnie. Jeżeli wolisz duże karmniki, które pomieszczą większe ptaki – zwróć uwagę na karmniki: Czajka, Dudek.

karmnik dla ptakow 4iq

Ogrodowe karmniki od producenta 4iQ możesz postawić na podstawce, zawiesić na drzewie, lub wkomponować w koronę drzewa. Należy pamiętać przed wybraniem odpowiedniego miejsca – ptaki narażone są na dzikie koty, a także zwierzęta domowe np. psy. Największe modele karmników mogą być z sukcesem przeznaczone do karmienia wiewiórek i innych małych zwierząt.

Karmniki zostały wyprodukowane tak, aby ich kształt oferował jak najwięcej miejsca, a także chronił przed słońcem, deszczem i śniegiem. Niektóre z naszych karmników dla ptaków są piętrowe – posiadają poddasze, które może służyć jako miejsce lęgowe dla ptaków.

Czym dokarmiać ptaki?

Niektóre z karmników posiadają wieczko, które możesz zdjąć i wsypać pokarm. Do dokarmiania ptaków sprawdzi się ziarno: słonecznik, proso. Należy pamiętać o optymalnej ilości wsypywanego pokarmu. Ptaków nie należy dokarmiać chlebem ani ziarnami solonymi, które dostępne są w domowej kuchni.

close

Lista życzeń