Szklarnie do ogrodu

W sklepie internetowym 4iQ Group Sp. z o.o. znajdziesz nie tylko bogaty wybór drzwi i schodów drewnianych, ale także asortyment przygotowany specjalnie z myślą o Twoim ogrodzie. Jedną z dostępnych propozycji są funkcjonalne, wysokiej jakości szklarnie przydomowe, które są produkowane wyłącznie z materiałów pochodzących z Unii Europejskiej. Wytrzymałe konstrukcje to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą rozpocząć samodzielną uprawę roślin, warzyw czy owoców. U nas zamówisz wybrany model w przystępnej cenie i z dostawą na terenie całej Polski!

Co warto wiedzieć o szklarniach domowych?

Wszystkie szklarnie domowe dostępne w naszym sklepie internetowym są odpowiednie do uprawy zarówno roślin doniczkowych, jak i owoców czy warzyw. Ich kompaktowe rozmiary umożliwiają bezproblemową instalację w przydomowych ogrodzie i korzystanie z korzyści płynących z posiadania konstrukcji bez względu na porę roku. Warto również wspomnieć, że każdy z oferowanych modeli został wyposażony w panele wykonane z poliwęglanu z filtrami UV. Zarówno materiały, jak i sama produkcja jest europejska, a tym samym możesz mieć pewność, że zamówiona w naszym sklepie internetowym szklarnia do ogrodu spełni Twoje oczekiwania i posłuży niezmiennie przez wiele lat. Potwierdzeniem jakości oferowanych konstrukcji jest aż 5-letnia gwarancja. W konstrukcjach nie zabrakło również uchylnych okien, które umożliwiają regulację temperatury, które są sterowane automatycznie przy pomocy opatentowanego systemu Thermovent.

Funkcjonalne szklarnie przyścienne w korzystnych cenach

Na produkcji na terenie Unii Europejskiej i zastosowaniu wysokiej jakości materiałów zalety oferowanych szklarni na pomidory i pozostałe warzywa czy rośliny się nie kończą. Funkcjonalne konstrukcje mają budowę segmentową, są łatwe w montażu, a wszystkie elementy są gotowe do instalacji. Łączenia w obiektach są wykonane ze stali nierdzewnej i aluminium, podczas gdy sam stelaż powstał z podwójnie wzmocnionego aluminium. Dzięki temu nie wymaga dodatkowej konserwacji. Decydując się na zamówienie jednej z dostępnych w naszym sklepie internetowym szklarni całorocznych, możesz liczyć na zwiększoną produkcję ciepła w jej wnętrzu – proponowane konstrukcje generują go nawet o 30% więcej niż ich standardowe odpowiedniki.

Pokrycia do tuneli szklarniowych

Jeśli dysponujemy stelażem, a chcemy zmienić kolor pokrycia tunelu, lub wymienić go na nowy, ponieważ wcześniejszy został uszkodzony – w naszym sklepie możesz wybierać spośród najróżniejszych pokryć do tuneli foliowych. Znajdziesz takie produkty jak: zielone pokrycie na tunel 2x2białe pokrycie na tunel 3x6 i wiele innych. Potrzebujesz innego wymiaru? Posiadamy pokrycia do tuneli w rozmiarach od 4m2 (takie pokrycie sprawdzi się jeśli potrzebujesz mniejszej szklarni) nawet do 24 m2. Co ważne, wybierając pokrycie na tunel foliowy do ogrodu sprawdź jakiej grubości jest folia, z której został wykonany. Pokrycie do tunelu wykonane z trójwarstwowej folii PE z filtrem UV przetrwa kilka sezonów, a to znacząco pozwoli obniżyć koszty własnej uprawy. Pokrycia do tuneli szklarniowych są wyposażone w okienka z moskitierą, które pozwalają na skuteczną cyrkulację powietrza.

Szklarnia ogrodowa – rodzaje

Wybierając szklarnię do ogrodu kierujemy się wolnym miejscem, jakim dysponujemy. Musimy także zadać sobie pytanie jakim budżetem dysponujemy. W naszej ofercie wyróżniamy dwa rodzaje szklarni:

szklarnia poliwęglanowa

tunel foliowy

tunel foliowy do ogrodu

Foliaki, czyli tunele foliowe to rozwiązanie cieszące się największym zainteresowaniem. Lista zalet jest bardzo długa.

tunele foliowe cechują się łatwym i szybkim montażem,

pokrycia do tuneli foliowych wyposażone są w otwory – drzwi i okna z moskitierą, zapewniają cyrkulację powietrza i regulują wilgotność,

- gruba folia PE z wtopioną siatką chroni przed działaniem czynników atmosferycznych

- folia z filtrem UV pozwala na wzrost roślin, bezpośrednie padanie promieni słonecznych może uszkodzić rośliny

tunele foliowe dostępne są w wielu wymiarach, o różnych szerokościach i wysokości, a także w różnych kolorach o różnych poziomach nasycenia filtrem UV

stelaże od tuneli foliowych wykonane są z ocynkowanych rurek, które gwarantują wytrzymałość, w przeciwieństwie do rurek PCV

pokrycie do tuneli wyposażone jest w łączniki z rzepów, którymi mocuje się rurki do pokrycia

pokrycie do tuneli foliowych posiada długi kołnierz, który należy wkopać w ziemię, lub ułożyć na nim obciążniki (np. kamienie).

Jak widać, lista zalet tuneli szklarniowych jest bardzo długa. Co więcej, nie jest to kosztowne rozwiązanie, a pozwala na stworzenie roślinom optymalnych warunków do wzrostu.

mocny tunel poliwęglanowy szklarnia

Szklarnia poliwęglanowa to rozwiązanie droższe, jednakże oferuje więcej możliwości niż tunel foliowy. Poliwęglanowe szklarnie posiadają aluminiowe profile, w których osadza się transparentne płyty wykonane z poliwęglanu. Poliwęglan jest dużo trwalszy niż folia PE, co więcej - wygląda bardziej estetycznie. Posiadamy szklarnie poliwęglanowe o wymiarach od 3m2 nawet do prawie 25 m2.

Tak jak w przypadku tunelu foliowego, taka szklarnia ogrodowa również ma wiele zalet, poznaj niektóre z nich:

- wydłużona wytrzymałość dzięki płytom z poliwęglanu i aluminiowym profilom,

szklarnia wyposażona jest w automatycznie otwierane okno z systemem Thermovent,

- wykonana tylko z europejskich materiałów,

- panele poliwęglanowe z filtrem UV chroni rośliny przed bezpośrednim padaniem promieni słonecznych,

- posiada większy profil na dole, co pozwala na zakotwienie szklarni

szklarnia poliwęglanowa cechuje się estetycznym wyglądem

To tylko niektóre z zalet rodzajów szklarni, które posiadamy w swojej ofercie. Kierując się zaletami powinniśmy wziąć pod uwagę także wielkość miejsca, jakim dysponujemy, rodzaj roślin, które chcemy uprawiać a także ich ilość. Szklarnie poliwęglanowe mogą być doposażone w dodatkowe półki, które pozwalają maksymalnie wykorzystać powierzchnię. Z kolei tunele foliowe mogą być wyposażone w linie nawadniające, a także inne akcesoria do szklarni dostępne w naszym sklepie.

Szklarnie do ogrodu - opinie

Przeczytaj niektóre z opinii wystawionych przez naszych klientów.

"Łatwy montaż i oszczędność czasu jakbym miał składać co sezon tunel foliowy który by się przerwał po sezonie"
"Żona zadowolona, szklarnia rewelacyjnie prezentuje się w ogrodzie. Do montazu potrzebne dwie osoby"
"Produkt spełnił moje oczekiwanie, stabilny dobrze wykonany, jasna instrukcja - polecam"
close

Lista życzeń