Pokrycia do tuneli foliowych

Folie do tunelu ogrodowego

Osoby dysponujące dużą działką lub przydomowym ogrodem często decydują się na samodzielnie uprawianie roślin. W tym celu wykorzystuje się profesjonalne konstrukcje, które umożliwiają stworzenie określonego mikroklimatu i ochronę roślin przed niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi. Jeśli Ty również chcesz samodzielnie zająć się uprawą pomidorów lub ogórków, w naszej ofercie znajdziesz różnorodne stelaże oraz folie na tunel ogrodowy.

Tunele ogrodowe to sztuczne pomieszczenia służące do uprawy roślin, które powszechnie wykorzystywane są zarówno w profesjonalnym ogrodnictwie, jak również przez osoby prywatne, które uprawiają rośliny ciepłolubne na własny użytek. Podstawowym zadaniem tuneli ogrodowych jest ochrona roślin takich jak pomidor, papryka czy ogórek przed skutkami mrozów oraz niekorzystnych czynników atmosferycznych jak na przykład grad czy silne podmuchy wiatru. W tunelu ogrodowym panuje również wyższa temperatura niż na zewnątrz, dzięki czemu uprawę roślin i warzyw można rozpocząć nawet wczesną wiosną, gdy często pojawiają się jeszcze przymrozki. Trzeba jednak pamiętać, że aby pomieszczenie to należycie spełniało swoje funkcje, niezbędna jest odpowiednia folia do tunelu. W naszym sklepie 4IQ Group znajdziesz różnego rodzaju folie na tunel ogrodowy. Czym się one różnią?

Pokrycie do folii

Pokrycia do foliaków, które mamy w swojej ofercie, wyposażone są w zawijane drzwi, które posiadają zamknięcie na zamek błyskawiczny, a także klamerki do spięcia podwiniętej części. Ponadto, folie na tunele ogrodowe mają – w zależności od modelu – liczne okienka, których zasłona może także zostać podwinięta i spięta. Okienka od tunelu foliowego mają moskitierę, która chroni rośliny w środku przed szkodnikami, a także pozwala na wymianę ciepła. W przypadku produktu takiego jak tunel foliowy 2x2 pokrycie będzie wyposażone w 4 okna. W ofercie posiadamy także pokrycia na tunel foliowy w wersji z oknem z tyłu.

Jaka folia na tunel ogrodowy będzie najlepsza?

Folia do tunelu może wytrzymać przez dwa, trzy lub cztery, a nawet więcej sezonów. Jej wytrzymałość określana jest poprzez stosowanie odpowiednich oznaczeń – na przykład UV 2 lub UV 3. Folia na tunel ogrodowy oznaczona jako UV 2 przetrwa dwa sezony, natomiast UV 3 – trzy sezony. Wyróżniamy także folie ogrodowe pokryte filtrem UV4, UV5. Wytrzymałość i rodzaj folii do tunelu można również określić na podstawie jej koloru, dlaczego? Ponieważ pokrycie na tunel ogrodowy z filtrem UV2 określane jest jako kolor niebieski, UV3- żółty, UV4- zielony.

pokrycie do tunelu foliowego ogrodowego

Zielona folia na tunel ogrodowy jest bardzo wytrzymała i może z powodzeniem być wykorzystywana nawet przez cztery sezony. Pokrycie jest odporne na promieniowanie UV i zapewnia zaciemnienie do około 55%. Zielona folia do tunelu znacząco przyśpiesza wzrost roślin i ochrania je przed niekorzystnymi czynnikami pogodowymi. Z uwagi na swoją wytrzymałość często jest wykorzystywana nie tylko w ogrodnictwie, ale również w leśnictwie i rolnictwie.

 

Folia do tunelu ogrodowego w sklepie internetowym 4iQ Group

W ofercie naszego sklepu internetowego 4IQ Group można znaleźć wysokojakościowe folie do tunelu ogrodowego, które będą stanowiły odpowiednią ochronę dla roślin ciepłolubnych przez kilka sezonów. W asortymencie posiadamy jednak także inne warianty – pokrycie białe oraz szare. Białe i szare pokrycia znakomicie sprawdzają się jako uzupełnienie głównej folii na tunel ogrodowy – nie tylko zwiększają jego odporność na niekorzystne czynniki atmosferyczne, ale również zwiększają wytrzymałość folii na rozerwania, będące skutkiem działań na przykład dzikich zwierząt.

 W naszej ofercie znajdziesz pokrycia takie jak:

- pokrycie zielone 2x2m

- szare pokrycie 3x6m

- białe pokrycie 2x3 i wiele innych!

Nie wiesz, jaka folia do tunelu ogrodowego będzie najlepsza? Skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie! Chętnie doradzimy i odpowiemy na wszelkie pytania, byś był w stu procentach zadowolony z dokonanego u nas zakupu.

 

Folia na tunel ogrodowy – opinie

Przeczytaj niektóre z opinii wystawionych przez naszych klientów.

pokrycie do folii folia ogrodowa 2x2 zielona
„bardzo łatwe w montażu nakrycie, w 100%  polecam, dość gruba folia” Pokrycie spełnia swoją funkcję, ogórki rosną jak szalone tak samo pomidory, porządna jakość, solidne rzepy i suwaki”

close

Lista życzeń