Nawadnianie - akcesoria

Tu znajdziesz systemy nawadniania, programatory a także węże ogrodowe czy zbiorniki na deszczówkę.

Akcesoria do nawadniania ogrodu

Nie ma wątpliwości co do tego, że każdy właściciel przydomowej działki chciałby cieszyć się pięknym, estetycznym ogrodem. Podstawą do jego stworzenia jest nie tylko odpowiednie zaprojektowanie i zagospodarowanie przestrzeni oraz zasadzenie drzew ozdobnych, krzewów i kwiatów. Nawet najlepiej zaprojektowany ogród nie będzie cieszył oka, jeśli nie będzie posiadał zielonego, zadbanego trawnika. To dlatego tak istotne są profesjonalne akcesoria do nawadniania ogrodu, które znajdziesz w ofercie naszego sklepu internetowego 4iQ Group.

Wąż ogrodowy czy system nawadniania – co wybrać?

Wybierając akcesoria do nawadniania ogrodu, masz do wyboru różne produkty. W naszym sklepie internetowym znajdziesz między innymi standardowe węże ogrodowe oraz punktowe systemy nawadniania. To, jakie produkty wybierzesz, zależy przede wszystkim od Twoich potrzeb oraz oczekiwań.
Jeżeli dysponujesz mniejszą działką z jednym głównym trawnikiem, prawdopodobnie wystarczającym rozwiązaniem dla Ciebie będzie uniwersalny wąż ogrodowy. Produkty te bardzo często są dostępne w wersjach z różnymi rodzajami natrysku, dzięki czemu bez najmniejszych problemów zaspokajają potrzeby większości osób. Standardowy wąż ogrodowy można wykorzystać zarówno do zraszania trawnika, jak również do podlewania roślin czy napełniania niewielkich zbiorników wodnych. Jest to tym korzystniejsze rozwiązanie, że węże są dostępne w różnych wariantach rozmiarowych – w ofercie sklepu 4iQ Group kupisz zarówno krótsze modele węża ogrodowego o długości 7,5 metra, jak również dłuższe – 15-metrowe, a nawet 30-metrowe.

Alternatywą dla tych produktów są zaawansowane akcesoria do nawadniania ogrodu, czyli przede wszystkim, punktowe systemy nawadniania. Takie funkcjonalne konstrukcje umożliwiają na zbudowanie systemu, który szybko przetransportuje wodę do każdego miejsca na ogrodzie. Jest to dobry wybór dla osób, które dysponują dużą działką z wieloma roślinami, kwiatami i drzewami. Co więcej, w naszym sklepie 4iQ Group kupisz nie tylko systemy dziesięcio- i trzydziestoczteropunktowe, ale także akcesoria do systemu nawadniania ogrodu. Oferujemy wszelkiego rodzaju zaślepki, trójniki i końcówki, dzięki którym możliwe jest punktowe lub natryskowe podlewanie grządek, pergoli, kwietników czy roślin w szklarniach.

A może opryskiwacz plecakowy ręczny?

W asortymencie 4iQ Group mamy także inne artykuły przeznaczone do pracy w ogrodach, szklarniach, na działkach czy w sadach. Przykładem może być opryskiwacz plecakowy ręczny, który służy do wygodnego zwalczania insektów i zapobiegania chorobom roślin, kwiatów, drzew czy sadzonek. Opryskiwacz plecakowy ręczny można wykorzystywać również do zraszania roślin wodą.

Kup opryskiwacze i akcesoria do systemu nawadniania ogrodu w 4iQ Group

Jeśli szukasz akcesoriów do nawadniania ogrodu, węży ogrodowych czy opryskiwaczy, jesteś w odpowiednim miejscu. Oferowane przez nas produkty są wykonane z najlepszych, wytrzymałych materiałów, a ponadto są dostępne w bardzo atrakcyjnej cenie. Zapoznaj się z naszą ofertą i kup produkty do nawadniania ogrodu, których potrzebujesz.

Nawadnianie ogrodu – akcesoria

Coraz częściej poszukujemy rozwiązań, które ułatwią nam codzienne prace w ogrodzie, dzięki którym będziemy mogli oszczędzić czas i ogrodowe prace nie będą przykrym obowiązkiem. Z pomocą nadchodzą akcesoria nawadniające do ogrodu, które pomogą skrócić czas pielęgnacji ogrodu takie jak: linie zraszające, systemy nawadniające i inne akcesoria do nawadniania. Przy wyborze systemów nawadniających musimy wziąć pod uwagę wielkość naszej uprawy, należy wybrać zestaw, który dotrze do każdej rośliny.

Systemy nawadniające – rodzaje

Obecnie możemy wyróżnić najpopularniejszy rodzaj zautomatyzowanego nawadniania roślin w ogrodzie – nawadnianie kropelkowe. Lista zalet jest bardzo długa, należą do niej między innymi:

- kontrola przepływu wody i zapobieganie przeznaczania za dużej ilości wody,

- zapobieganie uszkodzeniom roślin poprzez podlewanie „z góry”, dużym strumieniem wody,

- oszczędność czasu poprzez automatyzację

Systemy nawadniające ogród można budować poprzez zastosowanie linii zraszających o różnych długościach (np. linia zraszająca 10 metrowa + linia zraszająca 6 metrowa jako całość sprawdzi się do uprawy roślin np. w tunelu o długości 450 cm, długa linia kroplująca jest gwarancją na dotarcie do każdej sadzonki), do systemu można zastosować także automat nawadniający doniczki (tzw. doniczka z systemem nawadniania), co pozwoli na efektywniejsze zarządzanie ilością zużywanej wody. Szczególnym zainteresowaniem cieszy się 34 punktowy system nawadniania, który posiada aż 34 punkty nawadniające, 20 metrowy wąż liniowy, a także reduktor ciśnienia, taki skład i budowa zestawu gwarantuje skutecznie nawadnianie w Twoim ogrodzie.

systemy nawadniania do ogrodu

Zbiorniki na deszczówkę – ekologiczne rozwiązanie

Stawiając na rozwiązania przyjazne naturze należy ograniczyć zużycie wody. W tym celu świetnie sprawdzą się zbiorniki, które nagromadzą niezbędną do podlewania deszczówkę. Zbiornik na deszczówkę 1000L możesz ustawić bezpośrednio przy szklarni, lub tunelu foliowym, a stosując rynienkę do odprowadzenia wody skutecznie skierujesz większość opadów do środka zbiornika. Składane zbiorniki na wodę są nie tylko ekologiczne, ale także wytrzymałe. Przy produkcji zastosowano materiał, który wykazuje odporność na temperatury sięgające nawet blisko 80 stopni, dzięki czemu nie musisz się martwić o ochronę zbiornika na deszczówkę przed bezpośrednią ekspozycją słoneczną. Beczka na wodę została wyposażona w kranik, przez który nalejesz wodę np. do konewki. Dostępne w naszej ofercie składane beczki na wodę sprawdzą się nie tylko w celu pielęgnacji ogrodu.

close

Lista życzeń