Ościeżnice i listwy

Ościeżnice do drzwi wewnętrznych to jedno z podstawowych dopełnień skrzydeł, które dość często jest pomijane w trakcie wyboru idealnego produktu do Twojego domu, mieszkania czy biura. Jak się okazuje – elementy, choć nie są zauważalne, to odgrywają kluczową rolę. Dlaczego? Prawidłowo wybrana ościeżnica to gwarancja niezawodnej, płynnej i bezawaryjnej pracy dostępnych w naszym sklepie internetowym, drewnianych drzwi wewnętrznych. Jednak funkcja użytkowa to nie wszystko – element jest również swego rodzaju dekoracją, dzięki której efekt po zamontowaniu skrzydła jest estetyczny. W naszej ofercie znajdziesz ościeżnice drewniane z sosny, wśród których nie zabrakło modeli stałych sęcznych i bezsęcznych, regulowanych prostych, ozdobnych, stałych na grubość muru oraz produktów przeznaczonych do instalacji z systemami naściennymi (tunele). W naszym sklepie internetowym znajdziesz największy na rynku wybór ościeżnic do drzwi drewnianych i listew maskujących w konkurencyjnie niskich cenach, dzięki czemu bez problemu znajdziesz idealnie dopasowany produkt. Odkryj elementy w szerokiej gamie kolorów i stylów!

Jak dobrać ościeżnicę do drzwi?

Wybór ościeżnicy może stanowić nie lada wyzwanie. Na szczęście w zespole 4iQ Group Sp. z o.o. znajdziesz zespół specjalistów z branży, którzy nieustannie pozostają do Twojej dyspozycji. Nasi klienci mogą liczyć na profesjonalne wsparcie i porady – wystarczy, że się z nami skontaktujesz, aby uzyskać odpowiedzi na wszystkie pytania i rozwiać wszelkie wątpliwości. Jak dobrać idealną ościeżnicę do drzwi drewnianych? Najlepszym rozwiązaniem jest wybór elementu wykonanego z tego samego materiału i w identycznym kolorze, co skrzydło. Dzięki temu uzyskany efekt będzie estetyczny, a po zamontowaniu produktów wnętrza nie stracą swojego stylowego wyglądu. Najprostszą konstrukcją wyróżniają się modele stałe, które są tanie, łatwe w montażu i sprawdzą się w blokach czy domach. Z kolei ich regulowane odpowiedniki są polecane przede wszystkim do pomieszczeń o niestandardowych wymiarach, dzięki którym można skutecznie zabudować nawet gruby mur. Warto jednak pamiętać, że stałe i regulowane ościeżnice różnią się wymiarami montażowymi – w przypadku tych pierwszych drzwi np. w rozmiarze 80 wymagają przygotowania otworu o szerokości wynoszącej co najmniej 11,5 cm więcej. Z kolei przy regulowanych ościeżnicach należy dodać do wymiaru skrzydła około 8 cm. Podobnie jest w przypadku wysokości.

Co warto wiedzieć o listwach maskujących?

Oprócz bogatego wyboru ościeżnic do drzwi wewnętrznych w naszym asortymencie znajdziesz także różnorodną ofertę listew maskujących. Elementy nazywane inaczej opaskami i maskownicami są montowane tuż przy ościeżnicy stałej w celu ukrycia połączenia futryny z murem. Dzięki temu wszelkie szczeliny, użyta pianka montażowa czy nierówności ściany zostają skutecznie zamaskowane. Funkcja estetyczna to jednak nie wszystko! Listwy maskujące są również praktycznym dodatkiem, dzięki któremu unikniesz osadzania się kurzu w zagłębieniach. Do produkcji oferowanych modeli sprzedawanych w kompletach wykorzystano wysokiej jakości drewno. Podobnie jak ościeżnice, tak i one są dostępne w wariancie sęcznym lub bezsęcznym. W przypadku ościeżnic regulowanych nie ma konieczności zakupu dodatkowych listew – są one ich stałym elementem. Wszystkie produkty sprzedajemy w stanie surowym, jednak na życzenie klientów możemy przygotować elementy olejowane lub postarzane za dopłatą.

close

Lista życzeń