Hamak do ogrodu – jak wybrać?

Hamak do ogrodu – jak wybrać?

Published : 25. lutego 2021 r.

Posiadanie własnego ogrodu sprzyja wypoczynkowi na świeżym powietrzu. By zapewnić sobie maksymalnie komfortowy relaks, warto wyposażyć teren zielony w praktyczne i wygodne hamaki. Gwarantujemy, że wypoczynek w nich pokochają wszyscy domownicy oraz goście. A oto kilka cennych wskazówek, które warto wziąć pod uwagę przy zakupie odpowiedniego hamaka ogrodowego.

Wyobraź sobie pierwsze, ciepłe, wiosenne dni. Kiedy tylko za oknem pojawia się po zimie nieco więcej słońca, wszyscy marzymy o tym, by odprężyć się na łonie natury. Oczywiście możemy udać się na spacer do pobliskiego parku, by przejść się, a później posiedzieć na ławce. Ale ci z Was, którzy posiadają własny ogród niewątpliwie będą chcieli wykorzystać swoją zieloną przestrzeń, zwłaszcza, że zapewnia ona maksimum prywatności, ciszę i spokój.

By relaks we własnym ogrodzie stał się jeszcze bardziej kojący, dobrym pomysłem będzie zakup ogrodowych hamaków. Te praktyczne akcesoria cechują się prostotą wykonania, a przy tym posiadają szereg korzyści. Nie ma bowiem nic bardziej relaksującego niż móc kołysać się w hamaku, wygrzewać w słońcu i patrzeć, jak obłoki przesuwają się po niebie. Czyż tak nie wygląda pełnie szczęścia? Jeśli pragniecie ją ziścić we własnym ogrodzie, zakup hamaka to dla Was konieczność. Tylko jak kupić najlepszy model?

Hamak do zawieszenia czy z gotowym stelażem?

W sklepach z wyposażeniem ogrodowym możemy znaleźć róże rodzaje hamaków. Do najtańszych wersji należą hamaki do zawieszenia, które możemy przytwierdzić do dwóch odpowiednio oddalonych od siebie drzew lub specjalnych, wbitych w ziemię palików. Rozwiązanie to, mimo, że ekonomiczne, może być trudne do zrealizowania, gdyż rzadko kiedy posiadamy w swoim ogrodzie drzewa tak położone, by możliwe było wygodne zawieszenie hamaka. Z kolei we wbijanie słupków trzeba włożyć nieco wysiłku, by stały stabilnie i nie przechylały się pod ciężarem osoby leżącej.

Alternatywą dla takiego rozwiązania jest zakup hamaka z gotowym stelażem. Jest to, co prawda, większa inwestycja, jednak z pewnością dużo bardziej stabilna i nie wymagająca takiego nakładu pracy w instalacji.

Wysokiej jakości hamaki ogrodowe ze stelażem znajdziecie na stronie 4IQ. To znakomicie wykonane produkty, gwarantujące wieloletnią wytrzymałość. Stelaże powstały z trwałego i wytrzymałego drewna sosnowego – impregnowanego ciśnieniowo oraz klejonego na gorąco klejami poliuretanowymi. Taki proces tworzenia gwarantuje wysoką odporność produktu na uszkodzenia oraz na działanie czynników atmosferycznych. Dodatkowym atutem jest możliwość pomalowania stelaża na dowolnie wybrany kolor. Hamak ogrodowy ze stelażem to niewątpliwie najbardziej praktyczny wybór do domowego ogrodu.

Materiał wykonania hamaka

Drugą, bardzo istotną kwestią, na którą należy zwrócić uwagę przy wyborze hamaka do ogrodu jest materiał wykonania samego płótna. Podobnie jak stelaż, musi być ono wytrzymałe, a jednocześnie zapewniać komfort podczas leżenia. Hamaki dostępne w 4IQ wykonane są z trwałych tkanin, które z powodzeniem utrzymają nawet dwie osoby dorosłe. Dodatkowo materiały są miłe i przyjazne w dotyku oraz cechują się atrakcyjnym wzornictwem. W sklepie udostępniamy wersje w niebieskie i czerwone prążki. Kolorowe płótno to także dobre rozwiązanie chroniące przed nadmiernym brudzeniem się tkaniny. Hamaki jednoosobowe posiadają wymiary 100 x 200 cm, dwuosobowe zaś 140 x 240 cm.

Zalety hamaków „Lejzi”

Oferowane przez 4IQ hamaki „Lejzi” to wysokiej jakości produkty, które znakomicie sprawdzą się w każdym przydomowym ogrodzie. Ich zaletą, obok wytrzymałości, jest duża mobilność. Hamak można rozstawić w każdym dowolnym miejscu. Z łatwością też go przeniesiemy, jeśli będziemy chcieli np. podążać za słońcem w ciągu dnia.

Ponadto produkty te cechuje atrakcyjny design. Gwarantujemy, że swoim wyglądem idealnie wpiszą się w każdą ogrodową aranżację. Hamaki są też bezpieczne w użytkowaniu. Mogą z nich korzystać nawet dzieci. Wyposażenie produktu w drewniane drążki sprawia, że materiał nie zwija się, co ułatwia siadanie i schodzenie hamaka.

Wyrób jest bardzo łatwy w montażu, a wybierając go, masz gwarancję, że sięgasz po polski produkt. Wspierasz zatem polską gospodarkę.

Hamaki ze stelażem „Lejzi” stanowią atrakcyjne wyposażenie ogrodowe. Dzięki nim jeszcze bardziej będziecie mogli cieszyć się każdym słonecznym dniem. Relaks na hamaku z książką lub poobiednia drzemka pozwolą Wam się odprężyć i zapomnieć o troskach dnia codziennego. Hamaki „Lejzi” to także świetny pomysł na prezent. Jeśli macie wśród znajomych kogoś, kto właśnie wprowadził się do nowego domu, to hamak w ramach upominku z pewnością go ucieszy.

Share this content

close

Lista życzeń