Jak dobrać daszek nad drzwi?

Jak dobrać daszek nad drzwi?

Published : 13. listopada 2021 r.

Warunki atmosferyczne za oknem powoli stają się coraz mniej przyjemne. W powiewach chłodnego wiatru i zimnych kroplach deszczu czuć jesień, a kiedy ona już przyszła, to nie zdążymy się obejrzeć, a do naszych drzwi zapukają zimowe mrozy. Jesienią i zimą szczególnie powinniśmy zadbać o dobre zabezpieczenie naszego domu, garażu czy też budynków gospodarczych. Nie sprzyja im bynajmniej ściekający po ścianach deszcz czy śnieg zalegający na progu domu. Nie zapominajmy przy tym o walorach estetycznych i praktycznych — wejście do naszego domostwa o wiele lepiej prezentuje się bez kałuż, stert śniegu czy innych nieatrakcyjnych niespodzianek spowodowanych przede wszystkim brzydką pogodą. Zastanawiasz się jak ten problem rozwiązać? Z pomocą przychodzi zaskakująco proste, a przy tym skuteczne rozwiązanie — montaż daszku nad drzwi, który nas przed takimi nieprzyjemnościami ochroni.

Daszek nad drzwi — dlaczego warto?

Odpowiednie zadaszenie nad drzwiami może przede wszystkim okazać się podstawą zabezpieczenia przestrzeni, która znajduje się pod nim. Możemy przez to rozumieć nie tylko wejście do domu, garażu czy schowka na narzędzia, ale także same drzwi wejściowe oraz ścianę budynku znajdującą się pod daszkiem. Tego rodzaju zadaszenie jest funkcjonalnym, ale przy tym także uniwersalnym rozwiązaniem, ponieważ zamontowane przy elewacji świetnie sprawdzą się nie tylko w przypadku wejścia do domu, ale także garażu, budki z drewnem czy innych budynków gospodarczych. Nie musisz martwić się wówczas o stan przechowywanych tam przedmiotów takich jak chociażby rowery, drewno czy różne narzędzia, ponieważ będą skutecznie osłonięte przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze daszku nad drzwi?

Podstawą jakościowego i trwałego zadaszenia nad drzwiami jest przede wszystkim stabilna i wytrzymała konstrukcja, ponieważ jest to mimo wszystko element zewnętrzny, który nieustannie będzie podlegał działaniom wiatru, deszczu czy też śniegu. Wybierając daszek najlepiej skupić się na takim, który z powodzeniem będzie spełniał swoje zadanie przez długi czas, bez konieczności ciągłego odnawiania czy uciążliwego wymieniania na nowy model. W sklepie 4iQ proponujemy estetyczne i łatwe w montażu konstrukcje drewniane. Drewniany daszek nad drzwi nie dość, że zgrabnie się prezentuje, to surowe świerkowe drewno, z którego został wykonany, nie wymaga szczególnie zaawansowanej konserwacji i troski o poszczególne elementy. Zadbana i dobrze wykończona konstrukcja potrzebuje jedynie wyczyszczenia raz na jakiś czas, zależnie od potrzeb. Drewniana podstawa daszku nad drzwi to również rewelacyjna opcja, by w pełni dostosować ostateczny wygląd daszku pod swoje preferencje. Oferowane przez sklep 4iQ świerkowe konstrukcje pozwalają na dowolne pokrycie daszku dachówką, blacho-dachówką czy plexi. Pokrycie dachowe, które wybierzemy, dopełni całość i skutecznie zabezpieczy drzwi wejściowe oraz elementy przyścienne domu, garażu czy budynku gospodarczego. Możemy wybrać materiał, który najbardziej nam odpowiada pod względem walorów estetycznych, ale także trwałości i dopasowania do reszty elewacji. Drewniany daszek nad drzwi to optymalny i uniwersalny wybór. Oprócz zwrócenia uwagi na jakość i wykonanie konstrukcji istotne jest również jej rozmieszczenie. Przede wszystkim wybrany model powinien być nieco szerszy niż skrzydło zewnętrzne, tak by mógł w całości osłaniać i chronić wejście i przestrzenie przyścienne. Drewniane daszki posiadają w zestawie komplet śrub, natomiast konstrukcja nie została wyposażona w nawierty do nich, dzięki czemu samodzielnie zdecydujesz gdzie je umieścić, by było to najlepsze rozwiązanie. Ostatnim czynnikiem, który może mieć wpływ na wybór daszku nad drzwi, jest po prostu wygląd jego konstrukcji, która powinna być dopasowana do wykończenia całego budynku. Przykładowo w sklepie 4iQ możesz znaleźć daszki o bardzo prostej budowie (jak na przykład model Chimney, Opole 205 czy Slant) oraz bardziej zaawansowane formy (Stark lub Opole 310). Wybór najkorzystniejszej opcji pozostaje w Twoich rękach!

Drewniane daszki — czy tylko nad drzwi?

Chociaż najczęstszym przeznaczeniem niewielkich drewnianych konstrukcji zadaszenia przy elewacji jest jej osłona przy drzwiach wejściowych, to równie dobrze możemy zamontować tego rodzaju daszek nad drzwiami balkonowymi lub oknem. Nie jest to koniecznością, aczkolwiek daszek nad okno może się przydać, gdy nie jest ono odpowiednio chronione przed opadami deszczu czy śniegu lub intensywnymi promieniami słońca. Jeśli okno wymaga dodatkowej osłony, daszek o drewnianej konstrukcji pokryty wybranym materiałem to praktyczne, a przy tym zachowujące estetyczny wygląd rozwiązanie. Zapewni odrobinę cienia i niższą temperaturę wewnątrz w gorące dni, a podczas opadów ochroni okno wraz z przestrzenią wokół niego. Podobnie jak przy daszku nad drzwiami, w tym przypadku również należy zwrócić uwagę na wymiary, tak żeby konstrukcja była nieco szersza od okna i mogła w pełni je pokryć. Daszki drewniane sprawdzą się tak samo dobrze nad wejściem do domu, oknem oraz balkonem, a wszystko to w przystępnej cenie i z możliwością samodzielnego montażu. Po wybór funkcjonalnego modelu zapraszamy na 4iQ.pl!

Share this content

close

Lista życzeń