Akcesoria i dodatki na przydomowy plac zabaw

Akcesoria i dodatki na przydomowy plac zabaw

Published : 02. maja 2024 r.

Akcesoria na plac zabaw – idealne dodatki do zabawy

Przydomowy plac zabaw to świetna frajda dla każdego dziecka i godziny udanej zabawy na świeżym powietrzu. A może być jeszcze lepiej, gdy doposażymy ten plac zabaw w dodatkowe akcesoria, by zrobiło się przytulniej, klimatycznie i tematycznie.

Flagi, kierownice - czas na urozmaicenie placu zabaw!

Nie od dziś wiadomo, że dzieci często wyobrażają sobie kim chcą być. A mając w przydomowym ogrodzie drewniany domek wyobraźnia uaktywnia się podwójnie. Można dzieciom pomóc i ich kącik doposażyć w konkretne akcesoria, tak by marzenia stały się rzeczywistością.

Dzięki dostępnym na rynku akcesoriom drewniany domek można zamienić w swoisty okręt, zamek księżniczki, statek piratów i wiele więcej. Wystarczy, że dodamy odpowiednią flagę, koło sterowe, teleskop i wiele więcej.

 

Na załączonej grafice kilka przykładów jak można urozmaicić kącik dla dziecka. Wystarczy niewiele, a tak można wzbogacić domek.

Dzięki temu dzieci rozwijają swoje umiejętności społeczne i manualne. Atrakcje te pozwolą na długie godziny zabaw na świeżym powietrzu.

Zebraliśmy najczęściej wybierane elementy i na swojej stronie stworzyliśmy kompletne zestawy akcesoriów dla Twojej wygody – nie musisz szukać każdego elementu osobno, oszczędzisz czas i pieniądze – nie musisz zamawiać każdego elementu oddzielnie. Sprawdź pod nazwą, np. „ZESTAW AKCESORIÓW NA PLAC ZABAW” i zamów najlepiej odpowiadający zestaw!

Huśtawki, bocianie gniazda – porównanie

Poza małymi akcesoriami na plac zabaw, kluczowe są także te większe, a więc wszelkiego rodzaju huśtawki, bocianie gniazda i inne. Huśtawki mogą przybierać różne kształty i kolory. Są siedziska z dwiema linami, siedziska z liną wspinaczkową, siedziska kubełkowe oraz bocianie gniazda, czyli huśtawka o niestandardowym kształcie gniazda. Poniżej krótkie porównanie różnych typów huśtawek ogrodowych.

Nazwa, model

Zdjęcie

Zalety

Wiek dziecka

Max. obciążenie

Wymiary

Siedzisko kubełkowe

- grube liny

- łatwy montaż

- wysokie oparcie

- zabezpieczenie z przodu w kształcie litery T (wyjmowane)

- regulowana lina

- pasy bezpieczeństwa

3+

25kg

Wysokość: 43cm

Szerokość: 36cm

Głębokość: 25cm

Siedzisko kubełkowe 3w1

- grube liny

- łatwe w montażu

- rośnie z dzieckiem – możliwość wyjście przedniego zabezpieczenia i oparcia

- pasy bezpieczeństwa

3+

70 kg

Wysokość z oparciem: 49 cm Szerokość siedziska: 48,5 cm Głębokość siedziska: 31 cm

 

Siedzisko do huśtawki 43cm (niebieskie, szare, zielone)

- grube liny

- regulowane liny

- wytrzymale mocowania

 

3+

70 kg

Szerokość: 43 cm

Długość: 11 cm,

Wysokość: 4 cm,

 

Drewniane siedzisko

- grube regulowane liny

- łatwy montaż

- klasyczny design

3+

70kg

Szerokość: 14cm

Długość: 38cm

Grubość desek: 1,5cm

 

Bocianie gniazdo z oparciem

- grube liny

- łatwe w montażu

- wytrzymale mocowane

- wygodne oparcie

3+

150kg

Średnica 74cm

Bocianie gniazdo składane

- łatwe w montażu

- możliwość złożenia

- wytrzymałe mocowanie

-

3+

150 kg

Średnica 60cm

Bocianie gniazdo + namiot

- łatwe w montażu

- wytrzymałe mocowanie

- dodatkowy namiot – dający cień

3+

150kg

Średnica 100cm

Bocianie gniazdo z poduszką

- łatwe w montażu

- wytrzymałe mocowanie

- komfort odpoczynku dzięki dołączonej poduszce

3+

150kg

Średnica 100cm

Bocianie gniazdo ze ścianką wspinaczkową

- łatwe w montażu

- wytrzymałe mocowanie

- podstawa siatkowa

- obręcz wypełniona pianką

- ścianka wspinaczkowa

3+

150kg

Średnica 100cm

Bocianie gniazdo - deska

- łatwe w montażu

- wytrzymałe mocowanie

- wygodne siedzisko

- obręcz wypełniona pianką

3+

150 kg

120x70cm

Jak widać jest mnóstwo huśtawek do wyboru. A wybór zależy od Waszych indywidualnych preferencji i wieku dziecka. Co ważne wszystkie produkty spełniają normy bezpieczeństwa, tak aby mogły być przeznaczone dla dzieci o zadeklarowanym wieku.

 

Pozostałe akcesoria – w co jeszcze dodatkowo można doposażyć plac zabaw dla dziecka

Powyższe przykłady pokazują, że do wyboru mamy mnóstwo przedmiotów. Ale to jeszcze nie wszystko. W klasycznym placu zabaw z domkiem nie może zabraknąć ślizgów. Ich długość zależna jest od wysokości na której zostanie umieszczony, do wyboru różne kolory. Poza ślizgami na przydomowym placu zabaw może znaleźć się także:

  • Zjazd liniowy – tyrolka, czyli nieodzowny element każdego placu zabaw połączonego z parkiem liniowym; Tyrolka może mieć różne długości i kolory. Jest przeznaczone dla większych dzieci (od 8 lat), a waga maksymalna to 80kg.
  • Lina wspinaczkowa i  ścianka wspinaczkowa – stawiają na rozwój ruchowy dziecka, a ponadto rozwija umiejętność utrzymania równowagi. Liny mogą być z uchwytami w różnych kolorach, ułatwiające wspinanie. Te gadżety pozwalają pokonać lęki związane z wysokością, są więc też przeznaczone dla starszych dzieci lubiących wyzwania.
  • Trapez do huśtawki – drewniany trapez z plastikowymi uchwytami zapewnia bezpieczeństwo podczas zabawy i jest bardzo wytrzymały;
  • Metalowa kopuła do wspinania – pozwala na różne formy zabawy i aktywności fizycznej na świeżym powietrzu; można na nim, m.in. się wspinać, zwisać czy huśtać; gadżet rozwija koordynację ruchową u dzieci.
  • Drabinka liniowa – pozwala na stworzenie super toru przeszkód; pomaga w rozwoju mięśni, koordynacji i równowagi; umożliwia dzieciom współzawodnictwo i współpracę a dodatkowo rozwija umiejętności motoryczne.

 

Akcesoria na plac zabaw – co wybrać?

Wybierając produkt bazowy dobierz do niego dodatki według własnych preferencji. Pamiętaj jednak, że wybierając dodatki na pewno sprawisz uśmiech na Tworzy swojego dziecka. Wszystkie dodatki spełniają normy bezpieczeństwa, a zabawa jest gwarantowana na wiele godzin. Ponadto przebywanie na świeżym powietrzu to same plusy – dzieci rozwijają swoje umiejętności motoryczne, ruchowe, pokonują lęki wysokości i urealniają swoje małe wyobrażenia dzięki pasującym akcesoriom.

 

Powiązane posty

Share this content

close

Lista życzeń