Przydomowy plac zabaw – najlepsze akcesoria

Przydomowy plac zabaw – najlepsze akcesoria

Published : 18. lutego 2022 r.

Przydomowy plac zabaw – najlepsze akcesoria

Po stworzeniu kąciku do zabawy idealnego dla dzieci jakim jest przydomowy plac zabaw, warto zrobić naszym dzieciom jeszcze większą frajdę i postawić na dodatkowe wyposażenie w postaci akcesoriów na plac zabaw.

Spis treści:

1)    Drewniany domek dla dzieci - personalizacja

2)    Bocianie gniazda - porównanie huśtawek

3)    Akcesoria do placów zabaw i domków

Dzięki naszemu szerokiemu wyborowi kolorowych akcesoriów plac zabaw Twojego dziecka stanie się jego ulubionym miejscem do zabawy. Dla młodszych dzieci sprawdzą się akcesoria takie jak:

  • Lornetka, siedzisko kubełkowe, koło sterowe.

Dla starszych dzieci odpowiednie będą takie akcesoria jak:

  • Huśtawka bocianie gniazdo, kosz do koszykówki, zjeżdżalnia 300 cm.

Drewniany domek dla dzieci - wykończ jak chcesz

Dzięki akcesoriom na przydomowy plac zabaw możesz stworzyć swoisty okręt w postaci domku (dodając np. flagi w stylu marynarskim, koło sterowe w kolorze niebieskim czy teleskop).

Na poniższym zdjęciu znajduje się drewniany domek Hubert, wzbogacony o takie akcesoria jak: koło sterowe, flaga „pirat”, teleskop. Dobrym pomysłem było umiejscowienie domku między drzewami, na których została zawieszona flaga w czerwone pasy. Należy pamiętać o tym, że w celu zachowania bezpieczeństwa drewniany domek dla dzieci powinien być umieszczony co najmniej 4 metry od zabudowań, innych konstrukcji czy drzew. Domek dla dzieci został wzbogacony dodatkowo o czarną tablicę do rysowania i siedzisko w kolorach nawiązujących do motywu morskiego.

 

Domek Hubert – drewniany domek z dodatkami w stylu morskim.

 

Bocianie gniazda - porównanie huśtawek

Jeśli poszukujesz niestandardowej huśtawki dla dzieckabocianie gniazdo sprawdzi się idealnie. Niektórzy mogą zadać sobie pytania - Co to bocianie gniazdo? Skąd wzięła się nazwa?  Pierwotnie nazwa “bocianie gniazdo” została przypisana koszom umieszczonym w górnej części okrętu - z tego miejsca załoga okrętu mogła obserwować horyzont i ewentualne, napływające  przeszkody. Bocianie gniazdo, które możesz kupić, to huśtawka o niestandardowej konstrukcji – kształt takiego siedziska przypomina kształt gniazda. W naszym sklepie internetowym znajdziesz różne rodzaje produktów takich jak huśtawka w stylu bocianie gniazdo.
Wyposażając drewniany plac zabaw w niektórych przypadkach możesz potrzebować dodatkowych obejm do zawieszenia huśtawek, które możesz znaleźć w naszej ofercie.

Zobacz porównanie różnych modeli huśtawek ogrodowych typu bocianie gniazdo.

 

Nazwa, model

Zdjęcie

Cechy

Wiek dziecka

Maksymalne obciążenie

Szerokość huśtawki

Huśtawka siedzisko bocianie gniazdo z oparciem

łatwa w montażu

grube liny

uniwersalne mocowanie

 

kolor: czerwono-czarny

3+

100 kg

74 cm

Huśtawka siedzisko bocianie gniazdo składane

łatwa w montażu,

składana,

wypełnienie obręczy pianką,

uniwersalne mocowanie

 

kolor: czarny

5+

50 kg

60 cm

Huśtawka siedzisko bocianie gniazdo z namiotem

posiada namiot,

łatwa w montażu,
uniwersalne mocowanie,


kolor: zielono-pomarańczowy; niebiesko-zielony

3+

100 kg

100 cm

Huśtawka bocianie gniazdo z namiotem i poduszką

posiada namiot, poduszkę,

łatwa w montażu,

uniwersalne mocowanie,

wypełnienie obręczy pianką
konstrukcją przypomina kokon

 

 

kolor: zielony

3+

150 kg

110 cm

Huśtawka bocianie gniazdo z siatką wspinaczkową

posiada siatkę wspinaczkową,
postawa wypełniona siatką,

uniwersalne mocowanie,

wypełnienie obręczy pianką,

 

kolor: czarny, wielokolorowy

 

3+

150 kg

100 cm

 

Wszystkie produkty spełniają normy bezpieczeństwa, tak aby mogły być przeznaczone dla dzieci o zadeklarowanym wieku. Więcej na temat bezpieczeństwa przydomowych placów zabaw przeczytasz w naszym wpisie

 

Akcesoria do placów zabaw i domków

Możesz urozmaicić miejsce do zabaw dla Twoich pociech wyposażając ogród w tyrolkę. Co to jest tyrolka? Wcześniej widziana tylko na publicznych placach zabaw, teraz coraz częściej zajmuje miejsce w przydomowych placach zabaw naszych dzieci. Tyrolka to zjazd linowy, który rozwiesza się na wysokości między punktem A, a punktem B. Tyrolki na plac zabaw często wyposażone są w dodatkowe siedziska, żeby rozłożyć ciężar ciała, a także podnieść ogólne bezpieczeństwo korzystania z takiej zabawki. Wybierając tego typu zjazd linowy powinniśmy zwrócić uwagę na jakość wykonania poszczególnych elementów. Ważne, aby tyrolka dla dzieci spełniała wymagania w zakresie bezpieczeństwa.


Akcesoria do domków i placów zabaw - lina wspinaczkowa, megafon, ślizg, skrzynka na listy.


Konstrukcje modułowe dla dzieci producenta 4iQ posiadają możliwość dopasowania dodatkowych akcesoriów takich jak: długi ślizg na plac zabaw, ścianka wspinaczkowa z zestawem kamieni. Wybierając produkt bazowy dopasuj do niego dodatki, które sprawią jeszcze większy uśmiech na twarzy Twojej pociechy.

 

Share this content

close

Lista życzeń