Drewniany kurnik – niezbędnik przy hodowli kur

Drewniany kurnik – niezbędnik przy hodowli kur

Published : 15. października 2023 r.

Drewniany kurnik – niezbędnik przy hodowli kur

Warto rozważyć zakup drewnianego kurnika ze względu na jego liczne korzyści. Drewniane kurniki są trwałe, estetyczne i przyjazne dla środowiska. Wykonane z naturalnych materiałów, doskonale komponują się z otoczeniem, dodając uroku każdemu ogrodowi. Ponadto, drewno jest izolatorem termicznym, co oznacza, że kurnik będzie odpowiednio izolowany, chroniąc ptaki przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Drewniane kurniki to także łatwa konstrukcja do modyfikacji i dostosowania do własnych potrzeb, co czyni je doskonałym wyborem dla hodowców drobiu na różnych skalach.

Dlaczego warto kupić drewniany kurnik dla kur?

Kupno drewnianego kurnika dla kur może być dobrym pomysłem z wielu powodów. Oto kilka korzyści związanych z posiadaniem drewnianego kurnika dla swoich kur:

Trwałość i estetyka: Drewniane kurniki są trwałe. Drewno jest naturalnym materiałem, który pasuje do otoczenia wiejskiego i może być atrakcyjnym elementem krajobrazu.

Dobrze izolowane: Drewniane kurniki można łatwo dostosować do potrzeb klimatycznych regionu, w którym mieszkasz. Możesz dodać izolację, aby utrzymać ciepło w zimie i chłód latem.

Dobra wentylacja: Drewniane kurniki można łatwo wyposażyć w wentylację, co jest ważne dla zdrowia kur. Dzięki odpowiedniej wentylacji można zapobiegać gromadzeniu się wilgoci i utrzymywać świeże powietrze wewnątrz kurnika.

Łatwa konserwacja: Kurniki z drewna są stosunkowo łatwe do konserwacji. Możesz regularnie przeglądać i malować drewno, aby zapobiegać jego rozkładowi i przedłużyć żywotność kurnika. Nasz drewniany kurnik nie wymaga specjalnej konserwacji – drewno jest już zaimpregnowane, co znacząco przedłuża jego żywotność i powoduje odporność na warunki atmosferyczne.

Dostępność i dostosowywanie: Drewno jest szeroko dostępne i stosunkowo niedrogie. Możesz łatwo dostosować kurnik do swoich potrzeb, dodając na przykład więcej boksów dla kur, wybiegów, karmników i poideł.

Kurnik od 4iQ:

Nasz drewniany kurnik charakteryzuje się trwałością i prostotą montażu. Drewno, z którego jest zrobiony jest zaimpregnowane ciśnieniowo nieszkodliwym środkiem impregnującym. Impregnat przekłada się na przedłużoną trwałość – dzięki niemu kurnik jest chroniony przed szkodnikami czy wpływem czynników zewnętrznych.

Połączenie drewnianego kurnika z klatką dla kur to idealne rozwiązanie dla zrównoważonej hodowli.

Najważniejsze informacje:

  • Pomieści 5 kur – w zależności od wielkości
  • Wykonany z drewna impregnowanego
  • Papa na pokrycie dachu jest zawarta w zestawie
  • Wymiary: wysokość 104 cm, szerokość 116 cm, głębokość 120 cm, wysokość platformy 45 cm
  • Z przodu posiada platformę z listewkami dla łatwego wchodzenia oraz otwór zamykany na zasuwę

 

Hodowla kur – dodatkowe wyposażenie

Stawiając na odpowiednie warunki do hodowli kur zapewniasz im dobrostan i produktywność. Warto zwrócić uwagę na kurnik i jego budowę. Powinien być odpowiednio izolowany, aby chronić kury przed drapieżnikami takimi jak kuny, lisy oraz zmianami temperatur. Warto zadbać także o optymalne oświetlenie, aby zapewnić kurom dostęp do naturalnego światła – może to wpłynąć na ich aktywność i produkcję jaj. Poza kurnikiem warto przygotować wybieg dla kur, gdzie będą mogły spacerować.

 drewniany kurnik

W naszym sklepie poza kurnikiem możesz zaopatrzyć się także w klatki dla kur o różnych wymiarach.

Podsumowując, warto rozważyć zakup drewnianego kurnika ze względu na jego trwałość, estetykę i ekologiczność. Drewno stanowi naturalny materiał, który doskonale komponuje się z otoczeniem wiejskim, a zarazem zapewnia trwałe i dobrze izolowane schronienie dla kur. Ponadto, drewniane kurniki można łatwo dostosować do lokalnych warunków klimatycznych, co wpływa na komfort i zdrowie zwierząt. To ekologiczne rozwiązanie, które nie tylko chroni kury, ale także dba o środowisko naturalne.

Trzeba też pamiętać, że konieczne jest odpowiednie utrzymanie kurnika, w tym regularna czystość, dostęp do odpowiedniej ilości jedzenia i wody, oraz zapewnienie kurom odpowiednich warunków zdrowia i bezpieczeństwa. Inwestycja w całoroczny kurnik może być korzystna dla właściciela kur oraz zapewnić komfort i zdrowie dla kur.

Share this content

close

Lista życzeń