Instrukcja montażu płytki gumowej

Instrukcja montażu płytki gumowej

Published : 28. kwietnia 2020 r.

Metoda 1. Płytka gumowa układana na ziemi wypełniającej

Płytki gumowe o grubości 40 mm o płaskiej powierzchni dolnej stosuje się do układania na wypełnionym podłożu.

Płytkę gumową należy układać na przygotowanym, wyrównanym i zagęszczonym podłożu wypełniającym: kruszonym kamieniu i zagęszczonej mieszance piasku.

Podczas układania na dowolnej powierzchni wypełnienia gumowe płytki należy połączyć za pomocą specjalnych kołków znajdujących się w zestawie. Kołki zapobiegają przemieszczaniu się płytek podczas układania lub używania. Umożliwia to układanie płytek bez użycia kleju.

Układanie na wypełnionym podłożu zapewnia naturalny drenaż przez połączenia między płytkami.

Metoda 2. Płytka gumowa układana na twardym podłożu

Podczas układania na twardym podłożu stosuje się gumową płytkę o grubości 20 mm lub 40 o płaskiej powierzchni dolnej. Płytkę gumową o grubości 20-40 mm układa się na dowolnej solidnej podstawie za pomocą kleju (dwuskładnikowy klej poliuretanowy). Średnie zużycie kleju wynosi 1 kg na 1 m² płytki.

Podstawowym wymaganiem dla powierzchni jest płaskość. Powinna być gładka, czysta (bez pyłu) i sucha dla silnego przylegania płytek do powierzchni. Podczas przygotowywania powierzchni konieczne jest zapewnienie kanałów odwadniających lub nachyleń 1° lub 2° dla przepływu wody. Aby uzyskać bardziej niezawodną przyczepność płytek, zaleca się nałożenie podkładu na spodnią stronę płytki. Klej poliuretanowy 1:1 i terpentyna są stosowane jako podkład. Średnie zużycie pierwszej powłoki wynosi 250 g na 1 m².

Nałożyć klej na spód płytki, wyrównać za pomocą pacy lub wałka i mocno docisnąć płytkę do powierzchni. Trzeba upewnić się, że dolna powierzchnia płytki jest całkowicie pokryta klejem.

Czas utwardzania kleju zależy od temperatury i wilgotności otoczenia. Przy temperaturze otoczenia powyżej +10° С kafelki można wykorzystać w ciągu jednego dnia.

Share this content

close

Lista życzeń