Zalety nawierzchni gumowych i ich zastosowanie

Zalety nawierzchni gumowych i ich zastosowanie

Published : 21. kwietnia 2021 r.

Plac zabaw to dla dzieci niebywała atrakcja, na której mogą dać upust swojej energii, pobawić się z rówieśnikami oraz przetestować wszystkie znajdujące się tam sprzęty. Jak łatwo się domyślić, w ferworze takiej zabawy nietrudno o upadek. By jak najskuteczniej złagodzić jego następstwa, warto zabezpieczyć podłoże, wybierając praktyczne i wytrzymałe nawierzchnie gumowe. Jakie są zalety tych funkcjonalnych rozwiązań i gdzie jeszcze można je zastosować? O tym w artykule.

Nawierzchnie gumowe do obiektów sportowych

Nawierzchnie gumowe to uniwersalny rodzaj podłoża, który stosowany jest nie tylko na placach zabaw, ale też na boiskach, siłowniach, klubach fitness, a nawet z biurach. Wykładanie nimi podłogi w obiektach sportowych sprawia, że łatwiej jest ćwiczyć z obciążeniami. Z kolei wszelka aktywność fizyczna wykonywana na tego rodzaju podłożu jest bezpieczniejsza dla naszego układu ruchu. Nawierzchnie gumowe posiadają bowiem właściwości amortyzujące. Stanowią one również świetne zabezpieczenie podczas podnoszenia ciężarów. W sytuacji, gdy ciężarek lub sztanga przez przypadek spadnie na podłogę nie uszkodzi nawierzchni oraz nie zrobi niepotrzebnego hałasu.

Nawierzchnie gumowe do biur

Nawierzchnie gumowe stosowane są również w biurach, by zapewnić pracownikom jak najbardziej komfortową przestrzeń. W wielu miejscach pracy zatrudnieni muszą się często przemieszczać między pomieszczeniami lub stać przez wiele godzin np. podczas konferencji. Tego rodzaju nawierzchnia sprzyja komfortowi naszych nóg i sprawia, że nie męczymy się tak szybko.

Nawierzchnie gumowe na place zabaw

Jednak najbardziej popularne nawierzchnie gumowe są właśnie na placach zabaw, gdyż czynią te miejsca bezpieczniejszymi w użytkowaniu nawet dla najmłodszych dzieci. Maluchy potrafią być bowiem nieokiełznane, czy to w huśtaniu się na huśtawkach czy we wspinaniu się po drabinkach. Upadki są zatem niejako wpisane w tego rodzaju zabawę. Nawierzchnie gumowe znakomicie amortyzują upadek i czynią go zdecydowanie mniej bolesnym.

Zalety nawierzchni gumowych

Jak widać nawierzchnie gumowe mają bardzo szerokie zastosowanie i sprawdzą się wszędzie tam, gdzie potrzeba trwałego, a jednocześnie miękkiego podłoża o właściwościach amortyzujących. Jakie są jeszcze jego zalety?

Właściwości antypoślizgowe

Nawierzchnie gumowe nie tylko znakomicie amortyzują upadki, ale również są antypoślizgowe. To ma istotne znacznie szczególnie, gdy stosujemy je jako podłoże na placach zabaw. Tam dzieci nieustannie biegają i bardzo łatwo o upadek na skutek poślizgnięcia. Zastosowanie antypoślizgowego podłoża skutecznie niweluje to ryzyko.

Wysoka wytrzymałość

Ponadto nawierzchnie gumowe są bardzo trwałe i wytrzymałe. Cechuje je duża odporność na ścieranie. Świetnie sprawdzają się w miejscach, gdzie panują zmienne warunki pogodowe. Są idealne na polski klimat. Wytrzymają zarówno 40 – stopniowy mróz, jak i temperaturę do 70 stopni powyżej zera. Nie straszne im zatem najbardziej srogie zimy oraz największe upały.

Nawierzchnie gumowe świetnie też sprawdzają się na deszczu. Są wodoprzepuszczalne, co sprawia, że woda się na nich nie zatrzymuje, tylko przenika do gruntu. Dużym atutem tego rodzaju rozwiązań jest łatwość ich czyszczenia i konserwacji.

Prosty montaż

Nawierzchnie gumowe dostępne na 4iq.com.pl oferowane są w płytach o wymiarach 50x50 cm w wersjach o grubości 2 i 4 cm. Łatwo się domyślić, że im grubsza mata, tym wyższe jej właściwości amortyzujące. Płytki bardzo łatwo się montuje. Wystarczy ułożyć je na wcześniej przygotowanym podłożu. Posiadają one specjalne bolce, które pozwalają je ze sobą połączyć. W ofercie znajdziecie nawierzchnie gumowe w kolorze niebieskim, zielonym, żółtym i czerwonym. Można z nich tworzyć jednokolorowe podłoża lub wersje w wielu odcieniach w zależności od preferencji.

Wszystkie dostępne na 4iq.com.pl nawierzchnie gumowe zostały wyprodukowane w Unii Europejskiej i są zgodne z normami 16 020 EN14041:2004, 160548 T/ITS EN 14904:2006EN, EN1177:2008. Można je z powodzeniem układać również na publicznych placach zabaw.

Podsumowując, nawierzchnie gumowe dostępne na 4IQ to produkt wysokiej jakości o szerokim zastosowaniu. Z powodzeniem sprawdzą się w takich wnętrzach jak siłownie, kluby fitness czy biura. Znakomicie spełniają również swoją rolę na zewnątrz na placach zabaw czy strefach rekreacji pod chmurką. Są odporne na warunki atmosferyczne i proste w konserwacji. Zapewniają znakomitą amortyzację i chronią przed poślizgnięciem się. Stanowią atrakcyjną i uniwersalną nawierzchnię do wszystkich tych miejsc, gdzie niezbędne jest komfortowe i bezpieczne podłoże.

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z ofertą 4IQ. Nasi specjaliści odpowiedzą na wszystkie Wasze pytania i pomogą wybrać produkt idealnie spełniający Wasze indywidualne potrzeby.

Share this content

close

Lista życzeń