Jak umieścić karmnik dla ptaków w ogrodzie? Przegląd najlepszych modeli.

Jak umieścić karmnik dla ptaków w ogrodzie? Przegląd najlepszych modeli.

Published : 26. lipca 2023 r.

Jak umieścić karmnik dla ptaków w ogrodzie? Przegląd najlepszych modeli.

Drewniane karmniki znajdują zastosowanie nie tylko w przydomowych ogrodach. Poza obecnością w ogrodach przy domach jednorodzinnych, ogrodowe karmniki można spotkać także na ogródkach działkowych, gdzie skutecznie zachęcają ptaki do przyfrunięcia. Zobacz jak umieścić karmniki dla ptaków w otoczeniu swojego ogrodu, a także poznaj najlepsze modele, które idealnie wpasują się w otoczenie.

Aby umieścić karmnik dla ptaków w ogrodzie, warto wziąć pod uwagę kilka czynników, które zapewnią ptakom bezpieczne i atrakcyjne środowisko:

  • Wybierz odpowiednie miejsce

Wybierz strategiczne miejsce w ogrodzie, które jest łatwo dostępne dla ptaków. Umieść karmnik w bezpiecznej odległości od gałęzi drzew lub innych miejsc, gdzie mogłyby się skradać drapieżniki. Ważne jest również, aby umieścić ogrodowy karmnik w miejscu dobrze widocznym, abyś mógł obserwować ptaki bez przeszkód. 

  • Zapewnij spokój

Upewnij się, że karmnik dla ptaków jest umieszczony w cichym i spokojnym miejscu. Unikaj umieszczania go w pobliżu silnych źródeł hałasu, które mogłyby przestraszyć ptaki i powstrzymać je przed korzystaniem z karmnika.

  • Bezpieczeństwo ptaków

Staraj się umieścić karmnik w miejscu, które jest trudno dostępne dla kotów i innych drapieżników. Możesz rozważyć montaż specjalnych osłon lub ustawienie karmnika na nodze, aby utrudnić dostęp drapieżnikom. Stojaki pod karmnik znajdziesz tutaj.

  • Zwróć uwagę na otoczenie

Staraj się umieścić karmnik w pobliżu naturalnych schronień, takich jak drzewa, krzewy lub gęsta roślinność. Zapewni to ptakom bezpieczne miejsce do schronienia, gdy są w pobliżu karmnika.

  • Właściwa wysokość

Umieść karmnik na odpowiedniej wysokości, aby zapewnić ptakom bezpieczne i wygodne miejsce do żerowania. Najlepiej umieścić go na wysokości, która jest trudno dostępna dla większych drapieżników, takich jak koty. Jeśli karmnik nie może być ustawiony w odpowiednim miejscu z uwagi na brak miejsca zawieszenia, możesz umieścić karmnik dla ptaków stojący, który bez problemu ustawisz bliżej domu/miejsca obserwacji.

  • Przestrzeń do poruszania się

Pozostaw wystarczająco dużo miejsca wokół karmnika, aby ptaki mogły swobodnie poruszać się. Upewnij się, że nie ma żadnych przeszkód wokół karmnika, które mogłyby utrudniać lądowanie lub start ptaków. Jeśli Twój ogród ściąga więcej ptaków warto zapewnić im większe miejsce do korzystania z pożywienia – w takiej sytuacji idealnie sprawdzą się duże karmniki dla ptaków.

Poza karmnikiem, który dysponuje otwartym miejscem z wsypem na ziarno, możesz skorzystać także z budki lęgowej, która posiada mały otwór zapewniający ochronę przed zwierzętami z zewnątrz. Pamiętaj, że różne gatunki ptaków preferują różne środowiska i rodzaje karmników. Dlatego warto także dostosować karmnik z zasobnikiem do potrzeb konkretnych gatunków ptaków, których chcesz przyciągnąć do swojego ogrodu. 

Najlepsze modele karmników dla ptaków - przegląd.

Karmniki dla ptaków to doskonałe rozwiązanie, które umożliwia nam zapewnienie ptakom schronienia, pożywienia. Dzięki nim możemy cieszyć się obserwacją kolorowych ptaków, które odwiedzają nasz ogród, a także słuchać relaksujących śpiewów. Karmniki są projektowane z myślą o wygodzie zarówno ptaków, jak i miłośników przyrody. Zobacz najlepsze modele karmników i wybierz najlepszy dla swojego ogrodu:

Model

Cena

Zdjęcie

Cechy

Karmnik dla ptaków BOGATKA

117 zł

 karmnik dla ptaków 4iq

Wykonany na wzór małego domku. Wymiary: 40x38x38 cm

Dostęp do karmnika od 4 stron.

Karmnik dla ptaków RUDZIK

189 zł

 karmnik rudzik 4iq

Sześciokątny karmnik z miejscem lęgowym – posiada otwór w dachu, gdzie ptaki mogą znaleźć schronienie.

Karmnik dla ptaków GIL

59 zł

 duze karmniki dla ptakow 4iq

Karmnik z solidnym dwuspadowym dachem o wymiarach całkowitych 31x34x30 cm.

Karmnik dla ptaków SÓJKA

189 zł

 karmniki dla ptakow ogrodowe

Masywny karmnik o sześciokątnej podstawie. Posiada rozbudowane piętro z funkcją lęgową.

Jak widać, karmniki dla ptaków potrafią łączyć w sobie funkcje budki lęgowej z miejscem do karmnienia. Wszystkie wymienione wyżej karmniki dla ptaków dostępne są w kilku wydaniach kolorystycznych - możesz wybierać spośród karmników w kolorze szarym, rudym czy łączonym. Wszystkie karmniki są także zaimpregnowane, aby zapewnić jak najdłuższy okres eksploatacji.

Oferują różnorodne funkcje, takie jak łatwe napełnianie i czyszczenie, solidne wykonanie oraz możliwość przyciągania różnych gatunków ptaków. Do wszystkich tych karmników możesz przymocować poidełko dla ptaków. Karmniki dla ptaków stanowią nie tylko praktyczne narzędzie do karmienia, ale także zapewniają nam bliskie spotkania z dziką przyrodą i niezapomniane chwile obserwacji piękna naturalnego świata.

Powiązane posty

Share this content

close

Lista życzeń