Ogrodowa zjeżdżalnia dla dziecka — czy warto?

Ogrodowa zjeżdżalnia dla dziecka — czy warto?

Published : 13. listopada 2021 r.

Większość dzieci uwielbia zabawy ruchowe i wszelkie aktywności urozmaicone dodatkowymi atrakcjami na przykład na placu zabaw czy w parku rozrywki. Huśtawki, zjeżdżalnie, karuzele — niejednokrotnie trudno oderwać od nich pociechy pełne energii i radośnie spędzające czas na świeżym powietrzu. Nie każdy posiada jednak plac zabaw blisko domu i często wyprawa do takiego miejsca kosztuje sporo czasu. Jeśli Twoje dziecko lubi bawić się aktywnie, możesz zapewnić mu rozrywkę we własnym ogródku na co dzień. Radość maluchów z namiastki placu zabaw jest nieopisana. Świetną opcją są gotowe, sprawdzone i bezpieczne rozwiązania takie jak chociażby ogrodowe zjeżdżalnie dla dzieci. Decydując się na wybór jednej z nich, zapewniamy niesamowitą rozrywkę maluchom dostępną na wyciągnięcie ręki, a przy tym mamy pewność, że będzie ona bezpieczna. Ogrodowa zjeżdżalnia to świetna alternatywa dla spędzania czasu przed ekranem telewizora czy komputera.

Zjeżdżalnia dla dzieci — bezpieczna rozrywka w Twoim ogrodzie

Przy tego rodzaju atrakcjach dla dzieci na pierwszy plan wysuwa się bezpieczeństwo ich użytkowania. Czy można spokojnie pozwolić maluchom bawić się na zjeżdżalni? Żeby faktycznie tak było, najlepiej przed zakupem upewnić się, z jakiego materiału została ona wykonana, czy była wcześniej odpowiednio testowana, jak wygląda jej montaż i jakość poszczególnych elementów oraz czy ma parametry dostosowane do wzrostu, wagi i wieku dziecka. Zaczynając od pierwszego punktu, dostępne u nas zjeżdżalnie do ogrodu to tak zwany bezpieczny plastik o dużej gęstości, odporny na promienie słoneczne, który jest przy tym niezwykle wytrzymały. Warto tutaj zaznaczyć, że istotną kwestią jest umieszczenie zjeżdżalni w optymalnym miejscu. Odporność na słońce to jedno, ale to nie znaczy, że najlepiej ustawić ślizg w całkowicie pozbawionym cienia kącie. W gorące, letnie dni narażanie dzieci na długotrwałą ekspozycję na słońce może nie być najlepszym pomysłem. Dobrym rozwiązaniem mogą okazać się zatem miejsca lekko zacienione. Przy okazji wykonanie zjeżdżalni ogrodowych z plastiku to także szeroki wybór ich koloru. Możesz zdecydować się na przykład na zieloną, czerwoną czy niebieską, sugerując się ulubionym kolorem dziecka. Plastikowe ślizgi dla dzieci nie wymagają szczególnej konserwacji, więc utrzymanie ich w dobrym stanie przez co najmniej kilka sezonów nie stanowi wyzwania. Chcąc wybrać bezpieczny model zjeżdżalni, pamiętaj o posiadanym przez zjeżdżalnie z naszej oferty certyfikacie TUV oraz ich zgodności z normą EN71. Jest to gwarancja spokoju rodziców, kiedy dzieci szaleją wokół zjeżdżalni. W kontekście bezpieczeństwa nie można zapominać także o dostosowaniu zjeżdżalni do wieku dziecka. Dla mniejszych pociech dużo lepsze okażą się te krótsze. W ofercie sklepu 4iQ posiadamy zjeżdżalnie o wysokości 150 cm i o różnej długości — od 120 cm do aż 300 cm. Każda z nich, by była stuprocentowo bezpieczna, ma udźwig do 70 kg.

Uniwersalne plastikowe ślizgi dla dzieci

Niezaprzeczalną zaletą instalacji zjeżdżalni dla dzieci w ogrodzie jest zachęta do przebywania na świeżym powietrzu. Urozmaicając ich zabawy, pokazujemy, że aktywność na dworze jest równie ciekawa, a może nawet bardziej zajmująca niż rozrywki czekające w domu. Poza klasycznym wykorzystaniem zjeżdżalni, ślizgi z naszego sklepu posiadają także możliwość podłączenia do wody, co w ciepłe dni stwarza niepowtarzalną okazję do wyjątkowej letniej zabawy. Odpowiednio wysokie i wyprofilowane ścianki boczne zapewniają maksymalne bezpieczeństwo podczas użytkowania i służą jako uchwyty. Już sama rozrywka związana z posiadaniem zjeżdżalni ogrodowej jest wyjątkowa, a w połączeniu ze spływającą z niej wodą zyskujemy możliwość przysporzenia dzieciakom jeszcze większej radości. Podłączenie wody tak jak i cały montaż jest bezproblemowe i bardzo proste, ale należy pamiętać, że zjeżdżalnie są przystosowane wysokością do odpowiednich platform. Warto zaopatrzyć się we wkręty 5 lub 6 mm, których nie znajdziesz w zestawie dostępnym na 4iQ.com.pl wraz ze zjeżdżalnią.

Ogrodowy plac zabaw pod domem

Montując w ogrodzie ślizg dla dzieci, możemy postawić na jedną, osobną konstrukcję opartej na platformie o odpowiedniej wysokości lub zająć się przygotowaniem całego przydomowego placu zabaw. Bez problemu dopasujemy je do innych elementów konstrukcji, rozbudowując ją. Przykładowo zjeżdżalnie do ogrodu z naszego sklepu pasują do poszczególnych domków drewnianych na platformie z 4iQ. Im więcej elementów na przydomowym placu, tym większe urozmaicenie zabawy dla dzieci i gwarancja, że będą faktycznie korzystać z zafundowanych im atrakcji. Domek ze zjeżdżalnią to marzenie niejednego malucha. Decydując się budowę ogrodowego placu zabaw, spełniamy to marzenie i tworzymy wyjątkową przestrzeń na aktywne spędzanie czasu. Jeśli chcesz zacząć od samej zjeżdżalni na podwórku — nie ma problemu. Dzieci będą szczęśliwe, a Ty możesz spokojnie pozwolić im na nieograniczoną zabawę na stabilnej i odpornej na różne warunki pogodowe zjeżdżalni.

Share this content

close

Lista życzeń