Promienniki – czym są i dlaczego warto?

Promienniki – czym są i dlaczego warto?

Published : 17. lipca 2021 r.

Promienniki są wykorzystywane zarówno wewnątrz domów, jak i na zewnątrz, a także w miejscach pracy. To lampy grzewcze odpowiedzialne za generowanie ciepła, które są wygodne, zdrowe, a zarazem ekologiczne. Jak to działa i dlaczego warto zainwestować w sprzęt tego rodzaju?

W jaki sposób działają promienniki ciepła?

Lampy grzewcze nazywane promiennikami opierają się na innowacyjnej technologii fal podczerwonych. W ten sposób wyposażenie generuje ciepło i światło, jednocześnie działając w myśl ekonomii oraz ekologii. Inwestycja w tego rodzaju sprzęt nie wymaga wydawania wszystkich oszczędności, a eksploatowanie promiennika jest tanie i komfortowe. Wyposażenie szczególnie dobrze sprawdza się podczas letnich wieczorów, które są długie, ale o późnych godzinach stają się nieco chłodne. Wówczas warto wykorzystać specjalną lampę grzewczą, umieszczoną na tarasie, w ogrodzie, patio lub balkonie. W ten prosty sposób promiennik zacznie generować ciepło oraz delikatne światło, tym samym zapewniając komfort Tobie, a także członkom rodziny lub znajomym. Na dodatek tego rodzaju urządzenie tworzy intrygującą atmosferę, dodatkowo redukując chłód spowodowany wiatrem lub obniżeniem temperatury. Ze względu na swoją funkcjonalność lampy grzewcze mogą być użytkowane także w czasie jesieni lub wiosny. Wystarczy wybrać odpowiedni model o stosownej mocy, który poradzi sobie w trakcie trwania takiego sezonu.

Przydatne informacje dotyczące promienników ciepła

Generalnie promienniki zostały opracowane z myślą o obsłudze przestrzeni półotwartych i otwartych. Jednak niektóre modele – na przykład w formie lamp stojących – sprawdzają się tylko i wyłącznie wewnątrz budynków. Dlatego przed zakupem sprzętu należy dokładnie zapoznać się ze specyfikacją produktu. Wówczas będziesz mieć pewność, że konkretny wariant promiennika jest dopasowany do Twoich potrzeb. Nowoczesne urządzenia posiadają inteligentne systemy ochrony przed przegrzaniem, więc mogą być eksploatowane przez bardzo długi czas. Gdyby temperatura nagle stała się zbyt wysoka, wyposażenie samo zareaguje, na przykład poprzez wyłączenie zasilania. Takie rozwiązanie jest niezwykle komfortowe, a jednocześnie bezpieczne. Sprzęt ten pracuje cicho, co jest niezwykle istotnym atutem dla wielu osób. Ewentualny hałas na tarasie lub balkonie mógłby całkowicie zakłócić spokój, tym samym utrudniając odprężenie. To właśnie dlatego promienniki cieszą się tak ogromną popularnością. Modele przystosowane do implementacji wewnątrz budynków mogą posiadać różną specyfikację. Niektóre przystosowano do ogrzewania niewielkich przestrzeni – około 10 metrów kwadratowych. Natomiast inne są w stanie obsłużyć nawet pomieszczenia osiągające niemal 40 metrów kwadratowych. Oczywiście w trosce o bezpieczeństwo bardzo często lampy grzewcze w formie promienników posiadają specjalne zabezpieczenie przed wodą i wilgocią.

Czy warto zainwestować w promienniki ciepła?

Jeżeli chcesz zainwestować w ekologiczne i ekonomiczne wyposażenie grzewcze do domu, na taras, balkon lub patio, bez wątpienia promiennik będzie doskonałą propozycją. Sprzęt ten cieszy się szczególnym uznaniem wśród osób, które regularnie spędzają czas ze znajomymi na zewnątrz. Po zmroku, gdy temperatura zaczyna spadać, wystarczy włączyć urządzenie. Nie dość, że wyposażenie będzie generować delikatne światło, to dodatkowo zapewni ciepło. Jeżeli cenisz wygodę i oszczędność miejsca, wybierz model wiszący, montowany na suficie. Do popularnych wersji zaliczają się także lampy stojące oraz urządzenie przystosowane do instalacji bezpośrednio na ścianie pionowej. To także świetna propozycja dla firm, które chcą odpowiednio zadbać o swoich pracowników. Promienniki świetnie sprawdzają się jako ogrzewanie stanowiska pracy w okresie jesienno-zimowym, gdy klasyczne ogrzewanie nie jest zbyt wydajne. Ze względu na swoją uniwersalność, lampy grzewcze sprawdzą się doskonale w niemal każdym przedsiębiorstwie. Są wykorzystywane w biurach, halach produkcyjnych, czy na magazynach. Ich montaż jest niezwykle prosty, a podczas pracy nie wymagają czynności serwisowych.

Wydajne promienniki godne uwagi

Nowoczesne promienniki dostępne są między innymi w naszym sklepie internetowym. Przygotowaliśmy innowacyjny sprzęt, który może być wykorzystywany zarówno w domu, jak i na tarasie lub przestrzeni firmowej. Do wariantów szczególnie popularnych – a zarazem uniwersalnych – zalicza się promiennik Merkury Panel Grzewczy IR 2000W + Pilot. To urządzenie ciche, które może być zamocowane na ścianie. Zapewnia odporność na warunki atmosferyczne i idealnie sprawdza się na zewnątrz. Na dodatek całość genialnie się prezentuje, ponieważ zastosowano designerską konstrukcję. Natomiast w przypadku ogrzewania wewnętrznego, warto zwrócić uwagę na promiennik Wenus Srebrny Lampa Grzewcza Wisząca IR 2000W. Urządzenie przypomina klasyczną lampę wykorzystywaną na co dzień, jednak skrywa w sobie wysoką moc zapewniającą ciepło oraz światło. Należy jednak pamiętać, aby montaż przeprowadzić 1,8 metra nad podłogą i minimum 25 centymetrów pod sufitem. Z tego względu sprzęt może być zainstalowany w wielu domach, a nie tylko przestrzeniach półotwartych.

Share this content

close

Lista życzeń