Tunel foliowy - biały czy zielony?

Tunel foliowy - biały czy zielony?

Published : 17. marca 2020 r.

Szukając odpowiedniego rozwiązania do uprawy roślin w ogrodzie czy na działce, stajesz przed dylematem – jaki tunel foliowy wybrać? Biały, szary czy może zielony? Znamy odpowiedź!

Czy kolor ma znaczenie?

Różne kolory tuneli foliowych są dużym ułatwieniem dla producenta. Dzięki nim może bez problemu rozróżniać je na magazynie, jednak nie tylko. Jak się okazuje – od barwy konstrukcji zależy również temperatura wewnątrz tuneli foliowych. Co to oznacza? Te ciemniejsze przyjmują więcej światła, dzięki czemu w środku jest po prostu cieplej. Właśnie dlatego najzimniej jest w białych modelach, a najcieplej w zielonych. Szare tunele uplasowały się mniej więcej pośrodku. Warto także pamiętać, że kolor nabytego produktu jest bezpośrednio powiązany z wytrzymałością samej folii – im więcej promieni UV absorbuje, tym bardziej zmniejsza się jej trwałość.

Na co zwrócić uwagę w trakcie wyboru tunelu?

Kupując konstrukcję do uprawy przydomowych roślin, warto upewnić się, że tunel foliowy, bez względu na to, czy jest on biały, czy zielony, spełni swoje zadanie. W tym celu należy sprawdzić przede wszystkim wytrzymałość modelu – największy wpływ mają na to wykorzystane do jego produkcji materiały. Nie bez znaczenia są także parametry samej folii, a dokładniej jej gramatura, grubość, przepuszczalność światła czy po prostu odporność na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych.

Share this content

close

Lista życzeń