Jak ustawić tunel foliowy?

Jak ustawić tunel foliowy?

Published : 11. marca 2020 r.

Zakup tunelu foliowego to nie wszystko. Konieczne jest również znalezienie odpowiedniego miejsca w Twoim ogrodzie lub na działce? Jak ustawić tunel foliowy? Podpowiadamy!

Jak ustawić tunel foliowy, aby zapewnić roślinom optymalne warunki?

Dotarł do Ciebie zamówiony tunel foliowy i zastanawiasz się, jak go ustawić? Na samym początku warto znaleźć miejsce, które jest nie tylko odpowiednio nasłonecznione, ale także nie jest narażone na działanie silnego wiatru. Do instalacji konstrukcji nie nadają się tereny zacienione przez krzewy czy budynki. Na szczęście bez obaw można umieścić model w pobliżu żywopłotu. Co więcej, w przypadku miejsca, które jest szczególnie narażone na przegrzanie w okresie letnim, zaleca się zakup tunelu foliowego wyposażonego w okienka, które zapewnią wnętrzu właściwą wentylację.

Prawo a położenie tunelu foliowego

Decydując się na postawienie tunelu foliowego w swoim ogrodzie, masz zazwyczaj pełną dowolność, jeśli chodzi o jego usytuowanie. Sytuacja zmienia się w przypadku instalacji konstrukcji na działce – jego położenie jest regulowane przez Regulamin Rodzinnego Ogrodu Działkowego. Modele znajdujące się na terenie ROD muszą znajdować się w odległości wynoszącej przynajmniej 1 m od drogi komunikacyjnej, granicy sąsiedniej działki lub granicy ROD. Zastanawiając się, jak ustawić tunel foliowy, warto również pamiętać, że nie może zajmować on więcej niż 20% posiadanego przez Ciebie terenu.

Share this content

close

Lista życzeń