Tunel foliowy – jaka odległość od granicy działki?

Tunel foliowy – jaka odległość od granicy działki?

Published : 07. marca 2020 r.

Rosnąca popularność samodzielnej uprawy warzyw, owoców i wielu innych roślin sprawiła, że coraz więcej osób decyduje się na zamontowanie własnego tunelu foliowego. Ile metrów od granicy działki powinien się znajdować? Sprawdzamy!

Aspekty prawne instalacji tunelu foliowego

Jak się okazuje – odległość tunelu foliowego od granicy działki jest uregulowana prawnie. Przepisy znajdziesz w Regulaminie Rodzinnego Ogrodu Działkowego, z którym powinien zapoznać się każdy właściciel ziemi znajdującej się na jego terenie. Zgodnie z nim konstrukcja nie może być postawiona w odległości mniejszej niż 1 m od granicy sąsiedniej działki. Jednak nie tylko – ta sama zasada dotyczy również dróg komunikacyjnych oraz samej granicy ROD. Najprościej mówiąc, tunel foliowy musi znajdować się przynajmniej 1 m od Twojego płotu czy końca posiadanej ziemi.

Co jeszcze warto wiedzieć o instalacji tunelu foliowego na działce?

Odległość tunelu foliowego od granicy działki to nie wszystko, o czym musi pamiętać jego właściciel. Zgodnie z obowiązującym regulaminem ROD konstrukcja nie może szpecić otoczenia, a także przekraczać 20% całkowitej powierzchni działki. Co więcej, budowle przeznaczone do uprawy muszą mieć wysokość wynoszącą maksymalnie 3 m.

Share this content

close

Lista życzeń