Wygodny fotel ogrodowy - przegląd i porównanie

Wygodny fotel ogrodowy - przegląd i porównanie

Published : 11. marca 2022 r.

 Wygodny fotel ogrodowy - przegląd i porównanie

Wraz z nadejściem wiosny coraz częściej mamy ochotę spędzać czas na świeżym powietrzu – czy to przy prostych pracach ogrodowych wokół domu czy po prostu stawiając na relaks w ogrodzie. Warto wykorzystać promienie słoneczne – przecież to samo zdrowie. Często chcemy też po prostu odpocząć patrząc jak nasze dzieci bawią się na zewnątrz. Stworzenie miejsca wypoczynku nie jest żadnym wyzwaniem kiedy możesz skorzystać z wygodnych, podwieszanych foteli, które możesz złożyć i zawiesić na tarasie, w ogrodzie czy w domu. Uniwersalność takiego rozwiązania pozwala cieszyć się każdą wolną chwilą w miejscu, które Ci najbardziej odpowiada.

Zobacz krótką specyfikację poszczególnych modeli ogrodowych bujaków żeby dokonać najlepszego wyboru.

Spis treści:

 1. Porównanie - podwójny i pojedynczy fotel podwieszany
 2. Fotel ogrodowy - zalety
 3. Fotel do ogrodu - jak dbać?

 

Podstaw na relaks w ogrodzie - pojedyncze fotele ogrodowe.

Porównanie - podwójny i pojedynczy fotel podwieszany.

Fotel podwieszany dla dwóch osób – model podwójny

Wiszący fotel do ogrodu to rozwiązanie idealne dla osób ceniących sobie wygodę w dobrym stylu. Poza najwyższej jakości, impregnowanym drewnem, podwieszany fotel ogrodowy Alpha posiada miękkie, obite przyjemnym w dotyku materiałem poduszki, dzięki którym poczujesz stuprocentową wygodę łapiąc promienie słońca na zewnątrz. Dzieki większej konstrukcji stelażu ten fotel do ogrodu sprawdzi się jako miejsce wypoczynku dla dwóch osób. Obciążenie maksymalnego tego modelu to aż 250 kg. Materiał, jakim zostały obite poduszki jest welur. Welur jest nie tylko przyjemny w dotyku, ale także wodoodporny, dzięki czemu nie musisz się martwić o skutki letniego deszczu, kiedy zapomnisz przykryć ogrodowy fotel pokryciem. Pokrowiec wyposażony jest także w zamek błyskawiczny, co ułatwia czyszczenie.

Podwójny fotel podwieszany do ogrodu.


Fotel na drewnianym stelażu – model pojedynczy

Fotel ogrodowy podwieszany na drewnianym stelażu to idealne rozwiązanie dla osób, które nie mają wybranego miejsca montażu, bowiem taki fotel do ogrodu można wyposażyć o dodatkowe kółka, które montuje się przy drewnianej podstawie – dzięki temu można dowolnie zmieniać położenie podwieszanego fotela – w przeciwieństwie do wersji do podwieszenia pod sufitem, lub na drzewie - co prawda położenie takiego podwieszanego fotela również można zmienić, wymaga jednak znacznie więcej pracy. Jeżeli chodzi o model fotela na stelażu – aby zapewnić mu maksymalną ochronę przed deszczem, wiatrem czy innymi negatywnymi skutkami czynników atmosferycznych, możesz dokupić do niego pokrycie. Taki pokrowiec do fotela ogrodowego jest wodoodporny, dostępny dla foteli ogrodowych na stelażu – jednoosobowego oraz dwuosobowego. Fotel bujany do ogrodu można także wyposażyć w daszek chroniący przed słońcem.

 

Pojedynczy fotel na stelażu - zielony.

 Fotel ogrodowy - zalety


Podsumowując, wzbogacony o poduszki fotel ogrodowy z kolekcji Alpha:

 •          ma unikatowy kształt pojedynczego/podwójnego siedziska,
 •          w przypadku modelu do zawieszenia - może być zawieszony na zewnątrz (w ogrodzie, pod koroną drzew, na balkonie lub tarasie) lub wewnątrz domu,
           np. w salonie,
 •          ma maksymalne obciążenie wynoszące aż 250 kg (model podwójny), i 150 kg (model pojedynczy)
 •          został objęty roczną gwarancją,
 •          jest wykonany z impregnowanego ciśnieniowo drewna.
 •          drewno jest poddane olejowaniu, które podkreśla elegancki wygląd surowca, a także zapobiega przed negatywnym wpływem czynników atmosferycznych
 •          bujak ogrodowy Alpha został wyposażony w miękkie, obite welurem poduszki
 •          fotel ogrodowy na stelażu można także wyposażyć w daszek chroniący przed słońcem

 

Ogrodowy fotel wiszący na stelażu może być dodatkowo wyposażony w daszek, który chroni przed słońcem.

Fotel na stelażu do ogrodu możesz wyposażyć w dodatkowe kółka - łatwe przenoszenie.

Fotel do ogrodu - jak dbać? 

Wszystkie te modele łączy najwyższa jakość wykonania – drewno – modrzew syberyjski, z którego został wykonany stelaż do siedziska, jest nie tylko impregnowane ciśnieniowo przy użyciu bezpiecznych dla użytkowników impregnatu, ale także olejowane. Modrzew syberyjski to surowiec, który doskonale sprawdza się w architekturze ogrodowej. Dzięki jego odporności na warunki atmosferyczne możesz mieć pewność, że kupując fotel ogrodowy stawiasz na najwyższą jakość i będziesz mógł cieszyć się relaksem w wygodnym „kokonie” przez lata.
Nawet najbardziej wytrzymałe i odporne drewno używane w produkcji mebli ogrodowych powinno zostać dokładnie i należycie zabezpieczone, dlatego drewno wykorzystane do produkcji konstrukcji ogrodowego fotela Alpha jest olejowane. Podwieszany fotel ogrodowy Alpha, dzięki olejowaniu zyskuje elegancki wygląd – usłojenie jest podkreślone, a drewno zachowuje swój oryginalny wygląd. Należy pamiętać, że zarówno impregnacja, jak i olejowanie drewna pozwala mu na dłużej zachować świetny wygląd, ale aby utrzymać efekt należy powtarzać te czynności. Sama częstotliwość procesu olejowania powinna być dobrana pod rodzaj drewna oraz sposobu użytkowania. Jeżeli chodzi o architekturę ogrodową to optymalnym odstępem czasu olejowania produktu jakim jest drewniany stelaż do fotela ogrodowego wynosi 12 miesięcy. Warto pamiętać także o okresowych przeglądach – przynajmniej raz na pół roku należy sprawdzić dokręcenie śrub, naoliwienie elementów metalowych, sprawdzić czy produkt nie został uszkodzony. W okresie zimowym fotel umiejscowiony na tarasie należy zabezpieczyć przed mrozami, a także śniegiem, w sezonie letnim trzeba pamiętać o stosowaniu pokrowca zabezpieczającego przed opadami, jak również nie zostawiać produktu na bezpośrednią ekspozycję słoneczną.

Share this content

close

Lista życzeń