Jak założyć folię na tunel foliowy?

Jak założyć folię na tunel foliowy?

Published : 07. marca 2020 r.

Chcesz, aby zamontowany w ogrodzie lub na działce tunel foliowy posłużył Ci jak najdłużej? Sprawdź, jak założyć na niego folię, aby konstrukcja nabrała stabilności, a rośliny miały optymalne warunki.

Instalacja folii krok po kroku

Jak założyć folię na tunel foliowy? Zacznij od montażu stelażu, upewniając się, że został przeprowadzony prawidłowo, a wszystkie obiekty zostały ze sobą właściwie połączone. Kolejnym krokiem jest rozłożenie materiału i sprawdzenie, w którym miejscu znajdują się drzwi i okna. Następnie należy nałożyć folię na tunel, ostrożnie ją naciągając. Na koniec upewnij się, że fartuch znajduje się na ziemi tak, aby można było go bez problemu obsypać ziemią.

Jak zadbać o trwałość folii założonej na tunel?

Jak się okazuje, w przypadku tunelu foliowego sam prawidłowy montaż folii to nie wszystko. Równie ważne jest zadbanie o to, aby pozostawała ona na swoim miejscu bez względu na panujące warunki atmosferyczne. Aby ochronić materiał przed podwiewaniem, należy obsypać go ziemią z każdej strony. Dzięki temu nie tylko bez problemu poradzi sobie z wiatrem, ale także sprawi, że konstrukcja nabierze stabilizacji.

Share this content

close

Lista życzeń