Wybieramy zjeżdżalnię dla dzieci do ogrodu

Wybieramy zjeżdżalnię dla dzieci do ogrodu

Published : 21. kwietnia 2021 r.

Wybierając zjeżdżalnie do ogrodu, wiele zależy od wieku naszych dzieci. Najmłodsze dzieci będą bowiem potrzebować niższej, krótszej, a co za tym idzie, bezpieczniejszej wersji. Z kolei starsze dzieci z chęcią będą zjeżdżać z wyższych i dłuższych zjeżdżalni. Na 4iq.com.pl oferujemy jedną i drugą wersję. Dla najmłodszych dzieci polecamy ślizgi o długości 1,2 m o łagodnym nachyleniu. Stanowią one idealną propozycję dla najmłodszych pociech. Można je montować na platformach o wysokości 60 cm. Będą znakomitym uzupełnieniem placów zabaw lub domków dla dzieci, które także znajdziecie w naszej ofercie.

Z kolei dla starszych latorośli polecamy wybrać zjeżdżalnie o długości 2,2 lub 3 m. Ślizgi te są dodatkowo falowane, co zapewnia jeszcze więcej emocji podczas zjeżdżania. Bez względu na to, którą wersję zjeżdżalni wybierzecie, warto podkreślić, że każda z nich posiada stabilne i wygodne uchwyty boczne, które ułatwiają korzystanie ze ślizgu i zapewniają maksimum bezpieczeństwa.

Postaw na 100% bezpieczeństwa

Podczas wyboru odpowiedniej zjeżdżalni do ogrodu dla dzieci, bardzo ważnym aspektem jest bezpieczeństwo jej użytkowania. Wspomnieliśmy już o bocznych uchwytach, które zabezpieczają przed wypadnięciem. Ale to nie wszystko, na co warto zwrócić uwagę, by zapewnić dziecku bezpieczną zabawę.

Dobrej jakości zjeżdżalnia musi być też wykonana z trwałego i wytrzymałego materiału. Ślizgi dostępne na 4IQ powstały z HDPE, czyli z tzw. bezpiecznego plastiku, z którego wytwarza się również butelki na mleko i inne akcesoria dziecięce. HDPE to polietylen o dużej gęstości, który dodatkowo jest odporny na działanie słońca czy deszczu. Znakomicie zatem sprawdzi się w kapryśnym, polskim klimacie. Ponadto tworzywo to jest wysoce wytrzymałe i odporne na uszkodzenia. Ślizgi dostępne na 4IQ posiadają maksymalne obciążenie do 70 kg. Każdy model zjeżdżalni posiada dodatkowo certyfikat bezpieczeństwa TUV oraz jest zgodny z normą EN71.

Warto też zaznaczyć, że oferowane produkty są łatwe w montażu. Można je zainstalować na platformie lub dołączyć do drewnianego domu. Ślizgi montowane są na stabilne i wytrzymałe wkręty.

W 4IQ zadbaliśmy także o to, by nasze zjeżdżalnie nie posiadały żadnych ostrych zakończeń. Są tak wyprofilowane, by zapewniać dzieciom maksimum bezpieczeństwa podczas zabawy. Ich ergonomiczne kształty gwarantują moc frajdy i pełen komfort użytkowania.

Gdzie postawić zjeżdżalnię ogrodową?

Jeśli zdecydowaliście się na zakup zjeżdżalni dla dzieci, to pozostaje jeszcze kwestia, gdzie postawić ślizg. Najlepiej jest wybrać takie miejsce, które jest dobrze widoczne np. z tarasu czy z okna domu. Dzięki temu rodzice będą mogli dyskretnie czuwać nad zabawą dzieci. Przestrzeń na zjeżdżalnię powinna być też odpowiednio duża, by maluchy nie były narażone na zahaczenie o gałęzie pobliskich drzew i krzewów. Podłoże musi być też w miarę równe. Warto pomyśleć o instalacji specjalnej gumowej maty, która nie tylko wydzieli przestrzeń do zabawy, ale będzie też stanowiła dodatkowe zabezpieczenie. Posiada ona bowiem znakomite właściwości amortyzujące i antypoślizgowe.

Wybierając lokalizację na zjeżdżalnię, warto też wziąć pod uwagę warunki atmosferyczne. Najlepiej usytuować akcesorium w zacisznym, wolnym od wiatru miejscu. Nie wybierajmy przestrzeni, gdzie nieustannie świeci słońce, gdyż dzieciom, podczas dynamicznej zabawy, może być za gorąco. Najlepszym wyborem będzie półcień.

Zjeżdżalnia jako dodatkowy element ogrodowego placu zabaw

Nie da się ukryć, że zjeżdżalnia stanowi tylko jeden z elementów atrakcyjnego placu zabaw. Oczywiście możemy w ogrodzie ustawić tylko ślizg, jednak maluchy będą zdecydowanie szczęśliwsze, jeśli w letnie dni będą mogły bawić się na własnym placu zabaw składającym się nie tylko ze zjeżdżalni, ale też drabinek, huśtawek, ścian wspinaczkowych czy domków. Na 4IQ oferujemy szeroką ofertę wyjątkowych atrakcji ogrodowych, które Wasze pociechy pokochają. Z nami z łatwością stworzycie dla nich kompleksową i bezpieczną przestrzeń do zabawy na świeżym powietrzu, która zachęci pociechy do większej aktywności fizycznej i stanie się dla nich źródłem niezapomnianej frajdy.

Polecamy zapoznać się z bogatą ofertą zjeżdżali i innych atrakcji ogrodowych dostępnych na 4IQ. Z nami stworzycie wyjątkową przestrzeń zabawy dla Waszych dzieci. Nasi eksperci służą radą i chętnie pomogą w wyborze dostosowanego do Waszych potrzeb wyposażenia.

Share this content

close

Lista życzeń