Zabawki Montessori – najlepsze propozycje zabawek dla dzieci

Zabawki Montessori – najlepsze propozycje zabawek dla dzieci

Published : 29. lipca 2022 r.

Zabawki Montessori – najlepsze propozycje

Jakie zabawki wybrać pod choinkę, a jakie zabawki sprawdzą się najlepiej dla 3 latka na urodziny? Co rok stajemy przed tymi samymi pytaniami, przeszukując strona po stronie, odwiedzając sklep za sklepem. Warto wybrać zabawki, które mają kilka funkcji i sprawdzą się jako zabawka nie tylko dla 2, ale i 5 latka. Dodatkowo - warto zwrócić się ku zabawkom wykonanym z drewna. Drewno to materiał naturalny, który gwarantuje udaną zabawę przez lata. Zobacz kilka naszych zabawek, spośród rozległej oferty zabawek edukacyjnych i zręcznościowych.

Spis treści:

  1. Co to zabawki Montessori?
  2. Najlepsze zabawki dla dzieci - top 3
  3. Bezpieczne zabawki - jakie to?
  4. Zabawki Montessori - opinie

Co to zabawki Montessori?

Czym są zabawki Montessori? Nazwa pochodzi od twórczyni metody wychowania określanej od nazwiska jako metoda Montessori. Maria Montessori stworzyła zasady, które powinny towarzyszyć przy wychowywaniu dziecka w duchu swobody – co to znaczy? Najlepszym rozwiązaniem jest wspieranie twórczości i rozwijanie wyobraźni dziecka w zależności od wieku dziecka i jego zainteresowań w danym czasie. Dla przykładu – dla najmłodszych dzieci ważna będzie motoryka, dla nieco starszych sprawdzą się zabawki sensoryczne. Zabawki to nieodłączny element rozwoju dzieci. Często kupujemy zabawki edukacyjne dla dzieci nie zastanawiając się jakie dokładnie funkcje posiada, ani jaki wpływ na rozwój dziecka będą one miały. Według zasady Montessori zabawki powinny przyczyniać się do swobodnego rozwoju różnych zdolności.

Zabawki dla najmłodszych - propozycje

Zabawki dla najmłodszych dzieci, z sukcesem możemy dobierać sami wg. zasad Montessori. Dla 3 letnich dzieci zabawki sprawdzą się zabawki muzyczne – np. zestaw instrumentów muzycznych 3w1 . Zestaw został skonstruowany tak, aby zapewnić dzieciom jak najwięcej frajdy w poznawaniu nowych dźwięków. Instrumenty dla dzieci zostały wykonane z drewna, pokryte bezpiecznymi farbami, które z powodzeniem przykuwają uwagę dzieci. Drewno jest trwałe, przyjemne w dotyku i przede wszystkim – jest to materiał naturalny, który ma więcej zalet niż zabawki wykonane z plastiku.

instrumenty dla dzieci zabawki montessori

Drewniane zestawy instrumentów rozwijają zmysł muzyczny dzieci. Dostępne także w innych wydaniach.

Poszukując zabawek dla trzylatków warto także zwrócić uwagę na wieloelementowe zabawki edukacyjne wykonane z drewna. Poza podstawowymi funkcjami zabawki, niezwykle nasycona kolorystyka to coś, co skupia całą uwagę. Przykładem może być duża drewniana edukacyjna kostka 5w1 . Drewniana kostka jest duża, dzięki czemu korzystać z jej mogą nawet 2 maluchy. Każda część posiada inną funkcję i rozwija inną umiejętność, a to w zabawkach Montessori jest najważniejsze.

zabawki dla dzieci drewniane

Kolorowa kostka edukacyjna - nasycone kolory skutecznie skupiają uwagę dzieci

Do stworzenia miejsca idealnego do zabawy dla dzieci warto wykorzystać piankowe maty puzzle. Puzzle piankowe możesz łączyć dowolnie, mogą być również łączone z innymi zestawami piankowych puzzli. Ich grubość zapewnia świetną amortyzację, a narożniki ułatwiają późniejszą organizację zabawek – nie są one rozrzucone po całej powierzchni. Warto zastosować taki produkt jak mata piankowa dla dzieci do łączenia w celu podniesienia bezpieczeństwa i komfortu. 

Szczególnym zainteresowaniem cieszą się zabawki oddające codzienne czynności takie jak np. gotowanie. Zabawkowy zestaw śniadaniowy z drewna sprawdzi się w tej roli idealnie. Zestaw składa się z deski do serwowania posiłków, a także elementów połączonych na rzep. Dzięki takiej zabawce Twoje dziecko może nauczyć się korzystania ze sztućców (zestaw zawiera drewniany widelec i nóż, talerzyk).

drewniany zestaw sniadaniowy

Zabawkowy zestaw śniadaniowy - wieloelementowa zabawka sprawdzi się idealnie.

Bezpieczne zabawki - drewniane, plastikowe i inne

Niezależnie od tego z jakiego materiału została zrobiona wybrana przez Ciebie zabawka zwróć uwagę na posiadane certyfikaty/atesty, a także ostrzeżenia, które powinny być zawarte na opakowaniu. Jeżeli nie wiesz jak sprawdzić czy zabawka jest bezpieczna przeczytaj szczegóły w naszym wpisie.

Powinieneś być w stanie odróżnić prawidłowe znakowanie CE od znaku przypominającego wzór, ale nie gwarantujący, że zabawka przeszła pomyślnie rygorystyczne testy pod normy bezpieczeństwa.

Pierwszy znak - CE jest prawidłowy. Zabawki ze znakiem CE takim jak ukazany po prawej stronie nie powinny być kupowane.

Drewniane zabawki w duchu Montessori – opinie

 Zobacz opinie naszych klientów i uśmiechy zadowolonych maluchów!

 zabawki montessori opinie

 ogromny domek dla lalek

 kolorowe zabawki dla dzieci montessori

 Zabawka bardzo fajna. Kółka nie rysują podłogi, córka uwielbia bawić się klockami z zestawu :)

 Domek jeszcze większy niż na zdjęciach! Dużo elementów, córka szczęśliwa

Ta zabawka sprawiła naszym dzieciom mnóstwo frajdy, a dzięki dołączonym figurkom zabawa była jeszcze lepsza, polecam! 

Możesz podesłać do nas zdjęcia z wykorzystaniem naszych produktów, a także oznaczyć nas na instagramie, lub użyć dedykowanego hasztagu #playandfunwith4iQ, #zabawaz4iQShare this content

close

Lista życzeń