Zabawki na święta – najlepsze propozycje dla dzieci 0-8

Zabawki na święta – najlepsze propozycje dla dzieci 0-8

Published : 05. września 2022 r.

Zabawki na święta – najlepsze propozycje dla dzieci 0-8

Zbliżająca się końcówka listopada przyprawia nas o myśli „jaki prezent świąteczny kupić dla dziecka?”. Często, w natłoku obowiązków, zapominamy o prezentach odkładając ich wybór na ostatnią chwilę. Co zrobić, aby dziecko, otwierając świąteczny prezent było szczęśliwe i zadowolone? Zobacz spis najpopularniejszych zabawek wybieranych w naszym sklepie – przedstawiamy zabawki, które cieszą się najlepszymi opiniami i szerokim zastosowaniem.

Spis treści:

  1.      Jakie zabawki kupić na prezent świąteczny?
  2.      Najpopularniejsze prezenty pod choinkę – podział na wiek.
  3.      Bezpieczne zabawki – co musisz wiedzieć
  4.      Drewniane zabawki – opinie.

Jakie zabawki kupić na prezent świąteczny?

Wybierając zabawki powinniśmy kierować się jakością wykonania, ale przede wszystkim funkcjonalnością i bezpieczeństwem. O tym ostatnim wspomnimy w następnym akapicie. Przed zakupem zapoznaj się ze wszystkimi funkcjami zabawki – może posiada dodatkowe klocki do zabawy? A może wydaje dźwięk po naciśnięciu? Wszystkie te dodatki sprawiają, że zabawka mogłaby być stosowana przez różne grupy wiekowe. To ważne, bo może zapobiec „wyrośnięciu” Twojego dziecka z zabawy daną zabawką. Przykładem może być drewniany domek dla dzieci z przeznaczeniem od 3 lat. Który trzylatek nie marzy o zabawie w domku na drzewie? Zaletą takiego domku mogą być:

  1.      Zabawa przez kilka osób na raz – z powodzeniem pomieści 3, 4 osoby jednocześnie,
  2.      Możliwa konfiguracja i dopasowanie do dziecka – możesz zmieniać kolory domku w zależności od preferencji. Masz starszego syna, który coraz rzadziej korzysta z domku, a Twoja córka marzy o królewskim zamku? Przemaluj domek, wymień akcesoria – stwórz coś zupełnie nowego, daj domkowi drugie życie.

 

Często wybierane są zabawki drewniane, które pokryte są bezpiecznymi farbkami i nie posiadają ostrych krawędzi czy wystających części – takie zabawki sprawdzą się dla dzieci w wieku 0-3. Dla trzylatków sprawdzą się zabawki, które pozwolą rozładować energię i przyczynią się do rozwoju ruchowego. Powinno stawiać się na zabawki dobrej jakości, które nie posłużą tylko przez chwilę – przyczyni się to także do ograniczenia stresu z powodu ewentualnego popsucia zabawki. Poznaj nasze propozycje.

 

Najpopularniejsze prezenty pod choinkę – podział na grupy wiekowe.

Prezent pod choinkę dla rocznego dziecka.

W tym miejscu zwróć uwagę na deklaracje producenta – czy dana zabawka na pewno sprawdzi się dla dzieci w takim wieku? Czy nie posiada luźnych części mogących spowodować zagrożenie? Jaka jest kolorystyka zabawki – czy przykuje uwagę dziecka? Jakie zdolności dziecka może rozwinąć zabawka?

Świetnym prezentem dla rocznego dziecka będzie Drewniana zabawka na sznurku Lisek

jakie zabawki pod choinke

Zabawki do ciągnięcia zachęcają dziecko do robienia pierwszych kroków.

Zabawka posiada sznurek, obracane kółka i klocki. Drewniana zabawka Lisek składa się z trzech funkcjonalności – pierwszą jest sorter, klocki, element do ciągnięcia. Dziecko może bawić się klockami, wkładać je do sortera, który stanowi podstawę zabawki.

Drugą opcją może być wielofunkcyjny chodzik, który posłuży znacznie dłużej niż przez pierwszy rok życia – dziecko będzie mogło rozwijać swoje zdolności poznawcze dzięki cymbałkom umieszczonym w przedniej części chodzika. Posiada on również sorter, klocki. Warto zwrócić uwagę na nasycone kolory, które z pewnością skupią na sobie uwagę dzieci.


chodzik zabawka dla dzieci

Wielofunkcyjne zabawki skutecznie zachęcą Twoje dziecko do zabawy.

Prezent na święta dla trzylatka.

W tym miejscu warto wspomnieć o zabawkach, które pozwolą dzieciom rozwijać wyobraźnię – na przykład poprzez wcielanie się w różne role. Lekarz? Strażak? A może organizator najlepszego pikniku? Poniżej znajdziesz drewniane zabawki, które ułatwią zabawy tego typu.

zabawa w lekarza zestaw

Zestawy takie jak zabawkowa apteczka lekarza czy zabawkowy ekspres do kawy to TOP10 wśród wybieranych zabawek.

Prezent pod choinkę dla 5 latka.

Prezenty dla pięciolatków wymagają skutecznego skupienia uwagi. Świetnie sprawdzą się wieloelementowe kolejki z drewna, które zapewnią mnóstwo frajdy. Niektóre kolejki drewniane dostępne w naszym sklepie posiadają aż 100 elementów! Od małej architektury aż po samochodziki i zwierzęta. Inną ciekawą opcją są drewniane kuchnie dla dzieci. Wyposażone w niezbędne elementy takie jak patelnia, łyżki – gwarancja udanego posiłku!

 kolejka drewniana dla dzieci

Duże drewniane zestawy z kolejką to marzenie chłopców.

Co kupić ośmiolatkowi?

Dziecko w wieku 8 lat posiada już mniej, lub bardziej rozwinięte zainteresowania. Najbardziej uniwersalnym prezentem będzie trampolina, która zaangażuje dziecko do aktywnego spędzania wolnego czasu. Znakomitym prezentem będzie dmuchany zamek, który zapewni zabawę przez wszystkie ciepłe dni. 

Bezpieczne zabawki – co musisz wiedzieć

Zanim przystąpisz do zakupu zwróć uwagę na najważniejszą kwestię, która powinna decydować o zakupie danego przedmiotu. Zabawki powinny spełniać normy bezpieczeństwa, o których pisaliśmy w jednym z naszych wpisów na temat zabawek. Na opakowaniu powinien znaleźć się znak CE, który (niestety) zdarza się, że jest zastępowany znakiem China Export. Ważne jest także oznaczenie minimalnego wieku dziecka, które może używać danej zabawki. Przed zakupem zwróć uwagę na wygląd zabawki – czy posiada malutkie części mogące odpaść i spowodować potencjalne zagrożenie? A może materiał z którego są wykonane zabawki budzi zastrzeżenia? Pamiętajmy, by poza dopasowaniem zabawki do zainteresowań dziecka, dokonywać świadomych wyborów bazujących na bezpiecznym korzystaniu z zabawek.

Drewniane zabawki - opinie

Zapoznaj się z opiniami, które wystawili nasi klienci. Jeżeli posiadasz naszą zabawkę, podziel się tym z użytkownikami serwisu Instagram #playandfunwith4iQ, oznacz nas na zdjęciu, lub napisz opinię w naszym sklepie :)

Ta zabawka sprawiła naszym dzieciom mnóstwo frajdy, a dzięki dołączonym figurkom zabawa była jeszcze lepsza, polecam! Marzenie naszych dzieci spełnione! łatwy w montażu, dzięki malowaniu jest jeszcze piękniejszy :) Domek jeszcze większy niż na zdjęciach! Dużo elementów, córka szczęśliwa

Share this content

close

Lista życzeń