Drewniane kolejki dla dzieci – poznaj zalety!

Drewniane kolejki dla dzieci – poznaj zalety!

Published : 02. grudnia 2021 r.

Świetna zabawa, rozwój umysłowy i zajęcie na długie godziny – to tylko niektóre z licznych zalet drewnianych kolejek dla dzieci. Przeczytaj artykuł i sprawdź, dlaczego warto wybrać tę zabawkę dla twoich pociech.

Kolejka z drewna

Jedną z najważniejszych zalet kolejki jest materiał z którego jest wykonana. Drewno to materiał bardzo trwały i odporny na uszkodzenia. Nawet małe dziecko z pewnością nie uszkodzi elementów kolejki, nie ma też ryzyka że jakiś element się ułamie. Drewniana kolejka dla dzieci to dobra inwestycja, ponieważ przetrwa lata. Takie zestawy jak Ogromna Drewniana Kolejka Bartek, czy Drewniana Kolejka Piotruś z pewnością będą służyć kolejnym dzieciom w rodzinie przez długi czas.

Zabawa bez względu na wiek

Zabawa drewnianą kolejką to frajda dla dzieci w każdym wieku. Zarówno maluchy, które składają tory dość przypadkowo, jak i starsze dzieci, mające już trochę wprawy w układaniu, będą się świetnie bawić. Dzięki temu, drewniana kolejka to idealny sposób na wspólną zabawę rodzeństwa, nawet jeśli dzieli je kilka lat różnicy. Budowanie linii kolejowej jest bardzo elastyczne, a więc poziom trudności może być dostosowany do wieku dziecka. Najmłodsi chętnie będą jeździć wagonikami po prostych kształtach (idealny dla nich będzie Zestaw Krzyś Dino Park). Starszaki na pewno stworzą rozbudowane linie ze wzniesieniami i licznymi rozwidleniami – tutaj sprawdzi się Drewniana Kolejka Piotruś 100 Elementów. Dzięki dodatkowym elementom, takim jak: figurki ludzi i dinozaurów, tunele, mostki, roślinność i znaki na pewno zabawa wciągnie je na długie godziny.

Kolejka dla dzieci i dorosłych

Drewniana kolejka to zabawka nie tylko dla dzieci! Wspólne układanie torów naprawdę może łączyć pokolenia. To jedna z tych zabaw, w które chętnie zaangażują się zarówno dzieci, jak i rodzice oraz dziadkowie, którym kolejka przypomni własne dzieciństwo. Niezależnie od tego, czy do wspólnej zabawy wykorzystacie mniejszy zestaw, jak Krzyś Dino Park, czy duży jak Kolejka Tomek – na pewno kolejka dostarczy wiele radości wszystkim członkom rodziny. Przyczynia się to do wzmocnienia więzi rodzinnych.

Rozwój kreatywności

Zabawa drewnianą kolejką niesamowicie rozwija u dziecka kreatywność i wyobraźnię. Za każdym razem, gdy rozpoczyna się układanie torów, w głowie dziecka tworzy się nowy plan. Czasem może to być prosty kształt, a czasami skomplikowany system skrzyżowań i rozwidleń. Dziecko tworzy swój własny świat zabawy. Wymyśla historie pociągów, nadaje imiona pasażerom, planuje trasy i przejazdy. Jest to niesamowicie twórcza i kreatywna zabawa, która rozwija dziecko intelektualnie, z dala od ekranu telewizora czy tabletu. Można dać dziecku pełną dowolność w wymyślaniu pociągowej historii lub też pomóc w układaniu, aby ciuchcia dojechała do celu. Dzięki temu, że zestawy kolejek (np. Zestaw Antek, czy Kolejka Bartek) zawierają takie elementy jak drzewa, mostki oraz znaki, budowanie linii staje się niesamowitą przygodą.

Jak rozwijać małą motorykę?

Łączenie ze sobą torów za pomocą wypustek, układanie tras oraz nawigowanie pociągami doskonale rozwija u dziecka tzw. motorykę małą. Jest to sprawność dłoni i palców, niezbędna do prawidłowego rozwoju młodego człowieka. Mała motoryka wymaga dużego skupienia i koncentracji uwagi na wykonywanej czynności. Jest podstawą dla ogólnej zręczności w dorosłym życiu. Ruchy ręki wykonywane przy zabawie drewnianą kolejką, świetnie rozwijają dziecko pod tym kątem.

Nauka liczenia

Drewniana kolejka to również doskonała okazja do nauki liczenia. Następnym razem, gdy zaczniecie wspólnie układać tory kolejki, spróbujcie policzyć ile wagonów ma każdy pociąg. Nie ma lepszej okazji do nauki, niż poprzez ulubioną zabawę. Pociągi, wagony, tory – podczas zabawy jest wiele elementów, które można policzyć. Dziecko poznaje również pojęcie odległości i może ją policzyć, na przykład poprzez policzenie odcinków torów. Zestaw Krzyś Dino Park zawiera dodatkowe elementy, więc można policzyć również dinozaury czy drzewa.

Rozwój wyobraźni przestrzennej

Drewniana kolejka pomaga rozwijać wyobraźnię przestrzenną. Podczas tworzenia linii kolejowej, dziecko zdaje sobie sprawę z położenia pociągu na wymyślonej mapie. Poprzez łączenie ze sobą odcinków torów, dodawanie skrętów, podwyższeń czy mostków, buduje drogę, która musi być przejezdna dla ciuchci. Duże zestawy (Kolejka Tomek i Drewniana Kolejka Piotruś) zawierają aż 100 elementów, dając nieograniczone pole do popisu. Dodatkową atrakcją są takie elementy jak: figurki dinozaurów i ludzi, dźwig, helikopter, ciężarówka, znaki drogowe i sygnalizacja świetlna oraz infrastruktura: most, tunel skalny, drogi, tory, estakady.

Bezpieczna zabawa

Kolejki drewniane (takie jak: Zestaw Antek, Kolejka Tomek, Zestaw Krzyś Dino Park, Kolejka Bartek i Kolejka Piotruś) są w pełni bezpieczne dla dzieci. Drewno to materiał naturalny, również tworzywo wykorzystane przy produkcji jest w pełni bezpieczne. Używane farby są nietoksyczne. Wysoką jakość potwierdza certyfikat CE, a kolejki są zgodne z normą EN71 dotyczącą zabawek dla dzieci. Drewniana kolejka dla dzieci to frajda dla całej rodziny, rozwój sensoryczny dla dziecka i zabawa na długie godziny!

Share this content

close

Lista życzeń