Jak odpowiednio dobrać drzwi do drewnianej podłogi?

Jak odpowiednio dobrać drzwi do drewnianej podłogi?

Published : 14. października 2020 r.

Podczas urządzania czterech kątów z pewnością chcesz zadbać o to, aby wnętrze było stylowe, estetyczne i spójne. Dziś sprawdzamy, jakie drzwi pasują do drewnianej podłogi!

Postaw na podobną kolorystykę

Jednym z najprostszych sposobów na stworzenie stylowego i spójnego wnętrza jest postawienie na zasadę podobieństwa. Oznacza to, że drzwi i podłoga są w tym samym kolorze, lub w bardzo zbliżonym do siebie odcieniu. Bezpieczne i ponadczasowe rozwiązanie nie może się nie udać oraz jest szczególnie polecane do domów i mieszkań urządzonych w stylu klasycznym. Spokojnie, nie musisz chodzić z paletą barw od producenta do producenta, szukając identycznych tonacji. Wystarczy, że do jasnej podłogi dobierzesz jasne drzwi, najlepiej ciemniejsze lub jaśniejsze o 1-2 tony. Dobrym pomysłem będzie upewnienie się, że są one wykonane z tego samego materiału, w tym przypadku tego samego gatunku drewna, a na ich powierzchni są widoczne podobne usłojenia.

Jak dobrać drzwi do podłogi na zasadzie przeciwieństwa?

Zasada przeciwieństwa jest równie prosta – konieczne jest wyznaczenie optycznej granicy między pionem a poziomem. W takim razie, jaki kolor drzwi do jasnej podłogi wybrać? Ciemny i odwrotnie – ciemne drewniane panele można połączyć z jasnym, kontrastującym z nimi skrzydłem. Rozwiązanie jest dość odważne, jednak warto zaryzykować, ponieważ efekt z pewnością pozytywnie Cię zaskoczy. Najlepiej postawić na nie w przypadku wnętrz nowoczesnych czy minimalistycznych. Nie oznacza to jednak, że należy zdecydować się na kompletnie różne drzwi i podłogę.

Jak w takim razie dobrać drzwi do podłogi na zasadzie przeciwieństwa? Najlepszym wyborem jest postawienie wyłącznie na różnice w kolorze. Materiał, faktury czy wzornictwo powinny być do siebie podobne, ponieważ w przeciwnym razie wnętrze może prezentować się niespójnie i dość chaotycznie.

Postaw na uniwersalne rozwiązanie

Zasady podobieństwa i przeciwieństwa to jeszcze nie wszystkie możliwości aranżacyjne, jakie daje Ci drewniana podłoga. Jakie jeszcze drzwi do niej pasują? Białe! Uniwersalny kolor sprawdzi się doskonale praktycznie w każdym wnętrzu, jest bezpiecznym i zawsze trafionym rozwiązaniem, a do tego nigdy nie wyjdzie z mody. Ponadczasowa barwa rewelacyjnie komponuje się z naturalnym materiałem, i to w każdej postaci. Białe drzwi z powodzeniem sprawdzą się w towarzystwie i parkietu, i paneli, sprawiając, że przestrzeń zostanie optycznie powiększona.

Share this content

close

Lista życzeń