Wybór drzwi wewnętrznych do domu – jakie kupić? Ranking

Wybór drzwi wewnętrznych do domu – jakie kupić? Ranking

Published : 20. lipca 2023 r.

Obecnie producenci drzwi oferują coraz więcej drzwi, w różnych wymiarach i wzorach. Nie bez znaczenia pozostaje materiał wykonania. W gąszczu wszystkich tych informacji i aspektów dokonanie właściwego wyboru może okazać się nie lada wyzwaniem. Jak poprawnie zmierzyć drzwi, a jaki model sprawdzi się w pomieszczeniu, do którego szukamy drzwi? Dziś postaramy się przybliżyć temat wyboru najlepszych drzwi wewnętrznych. 

Spis treści:

Wybór drzwi wewnętrznych do domu - jakie kupić?

Czego użyć do czyszczenia drzwi? Konserwacja drzwi.

Ranking najczęściej wybieranych drzwi wewnętrznych – top 5

Wybór odpowiednich drzwi ma znaczący wpływ na wygląd, funkcjonalność i atmosferę naszych wnętrz. Często jednak stajemy przed trudnym zadaniem, bo na rynku dostępnych jest wiele różnych opcji, a my chcemy podjąć decyzję, która będzie spełniać nasze oczekiwania. Pamiętajcie, że drzwi wewnętrzne są ważnym elementem aranżacji wnętrz i powinny harmonijnie współgrać z resztą wystroju. Zapraszamy Was do lektury tego wpisu, który dostarczy Wam przydatnych informacji i wskazówek, pomagając dokonać świadomego wyboru.

Wybór drzwi wewnętrznych do domu – jakie kupić?

Wybór odpowiednich drzwi do domu może być trochę przytłaczający ze względu na szeroki wybór dostępnych opcji na rynku. Jednak z kilkoma wskazówkami można ułatwić proces decyzyjny. Oto kilka czynników, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze drzwi wewnętrznych:

Styl i estetyka: Drzwi wewnętrzne powinny pasować do stylu wnętrza i ogólnej estetyki domu. Warto zdecydować, czy preferujesz drzwi tradycyjne, nowoczesne, minimalistyczne czy może bardziej ozdobne. Upewnij się, że wybrany styl harmonizuje z resztą pomieszczenia. Na przykład – jeśli zastanawiasz się jakie drzwi wewnętrzne będą pasowały do domku letniskowego utrzymanego w stylu morskim – nasza seria drzwi LOFT wpasuje się idealnie.

Materiał: Drzwi wewnętrzne są dostępne w różnych materiałach, takich jak drewno, stal, szkło, tworzywa sztuczne itp. Każdy materiał ma swoje zalety i wady. Drewniane drzwi są popularne ze względu na swój naturalny urok i trwałość. Stalowe drzwi są bardziej wytrzymałe i mogą zapewnić dodatkowe bezpieczeństwo. Tworzywa sztuczne i szkło są bardziej nowoczesne i łatwe w utrzymaniu czystości. Wybierz materiał, który najlepiej pasuje do twoich preferencji i wymagań.

Wymiary i montaż: Przed zakupem drzwi wewnętrznych, zmierz dokładnie otwór drzwiowy, aby mieć pewność, że wybrane drzwi będą pasować. Ponadto, zwróć uwagę na sposób montażu. Niektóre drzwi można łatwo samodzielnie zamontować, podczas gdy inne mogą wymagać profesjonalnej instalacji. Jak poprawnie zmierzyć otwór drzwi i dowiedzieć się jaki rozmiar drzwi wybrać? Wyjaśnimy w dalszej części.

Izolacja termiczna i dźwiękowa: Jeśli zależy Ci na prywatności i chcesz zredukować dźwięki przenikające z jednego pomieszczenia do drugiego, zwróć uwagę na właściwości izolacyjne drzwi. Drzwi z solidnym wypełnieniem i uszczelnieniem mogą pomóc w redukcji strat ciepła i dźwięków – dobrze izolowane drzwi wewnętrzne są szczególnie pożądane w biurach, kiedy trzeba wyciszyć pomieszczenie tworząc miejsce skupienia.

Jakość wykonania i marka: Wybierając drzwi wewnętrzne, zwróć uwagę na jakość wykonania. Szukaj drzwi od renomowanych producentów, którzy są znani z wysokiej jakości produktów. Starannie zaprojektowane i solidnie wykonane drzwi będą trwałe i odporne na codzienne użytkowanie.

Budżet: Określ swój budżet przed rozpoczęciem poszukiwań. Drzwi wewnętrzne są dostępne w różnych przedziałach cenowych, dlatego ważne jest, aby znaleźć odpowiednią równowagę między jakością i ceną. W naszym sklepie internetowym 4iQ kupisz drzwi na raty, lub w opcji PayPo (kup teraz, zapłać później).

drzwi do salonu rustykalne sklep

Drzwi w stylu rustykalnym zyskują na popularności - u nas znajdziesz je w wielu wydaniach.

Czego użyć do czyszczenia drzwi? Konserwacja drzwi

Rutynowa kontrola drzwi może pomóc w utrzymaniu ich jakości i funkcjonalności. Oto kilka punktów, które można uwzględnić podczas takiej kontroli:

Sprawdź zawiasy: Zawiasy są kluczowym elementem, który umożliwia otwieranie i zamykanie drzwi. Regularnie sprawdzaj, czy zawiasy są dobrze przykręcone i czy nie występują luzowania. W razie potrzeby dokręć śrubki.

Zamki i klamki: Upewnij się, że zamki i klamki działają sprawnie. Sprawdź, czy nie ma trudności w obracaniu klamki lub wkładaniu klucza do zamka. Jeśli napotkasz jakiekolwiek problemy, warto skonsultować się z fachowcem, aby naprawić lub wymienić uszkodzone części.

Uszczelnienia: Jeśli drzwi są wyposażone w uszczelnienia, sprawdź, czy nie są one uszkodzone lub zużyte. Uszczelnienia pomagają w izolacji termicznej i dźwiękowej, dlatego ważne jest, aby były w dobrym stanie. Jeśli zauważysz jakiekolwiek uszkodzenia, rozważ ich wymianę.

Powierzchnia drzwi: Regularnie czyść drzwi, aby utrzymać ich powierzchnię w czystości. W zależności od rodzaju materiału, z jakiego są wykonane drzwi, stosuj odpowiednie metody czyszczenia. Unikaj stosowania agresywnych środków chemicznych, które mogą uszkodzić powierzchnię.

Wnęki zamków: Wnęki zamków czasami mogą gromadzić kurz, zabrudzenia lub osadzający się materiał. Regularnie oczyszczaj wnęki zamków za pomocą odpowiedniego narzędzia, takiego jak szczoteczka do czyszczenia.

Oczyść i smaruj zawiasy: Okresowo oczyść zawiasy drzwi i nałóż na nie niewielką ilość smaru, aby zapewnić płynne działanie. Unikaj stosowania nadmiaru smaru, który może przyciągać zanieczyszczenia.

Regularne kontrole drzwi są ważne dla utrzymania ich w dobrym stanie i zapewnienia długotrwałej funkcjonalności. Jeśli zauważysz jakiekolwiek problemy podczas kontroli, skonsultuj się z fachowcem, który pomoże w naprawie lub konserwacji drzwi.

Ranking najczęściej wybieranych drzwi wewnętrznych – top 5

Obecnie na rynku można wybierać spośród wielu rodzajów drzwi wewnętrznych z krótkim terminem realizacji. Problemem nie stanowi szerokość czy strona otwierania drzwi – w naszym sklepie znajdziesz drzwi o szerokości 60 cm, a także szersze drzwi 100 cm.

  1. SKRZYDŁO PRZESUWNE - LOFT XX - SERIA LOFT - DRZWI WEWNĘTRZNE DREWNIANE
  2. DRZWI WEWNĘTRZNE ORKUS Z UKRYTĄ OŚCIEŻNICĄ
  3. DRZWI SOSNOWE, SĘCZNE - BERGEN PEŁNE - SERIA CLASSIC - DRZWI WEWNĘTRZNE DREWNIANE
  4. DRZWI SOSNOWE, SĘCZNE - LOFT XO - SERIA LOFT - DRZWI WEWNĘTRZNE DREWNIANE
  5. DRZWI SOSNOWE, SĘCZNE - LIZBONA WERSJA 4S - SERIA CLASSIC - DRZWI WEWNĘTRZNE DREWNIANE

Wśród najczęściej wybieranych drzwi wewnętrznych królują modele w stylu skandynawskim, ale wysoko uplasowały się także klasyczne drewniane drzwi o naturalnym wykończeniu. Coraz częściej wybieranym modelem drzwi są drzwi przesuwne – to małe odstępstwo od najpopularniejszych modeli wykorzystywanych w domach jednorodzinnych. Drzwiami, które cieszą się coraz większą popularnością są drzwi loftowe przesuwne – są to drzwi o charakterystycznym stylu, nawiązującym do industrialnego designu i surowości przemysłowych wnętrz. Inspirowane otwartymi przestrzeniami loftów, które są często przekształconymi fabrykami lub magazynami. W rankingu nie zabrakło także drzwi ukrytych – coraz częściej wykorzystywanych w nowoczesnym budownictwie, biurach.

Potrzebujesz porady w wyborze drzwi? Skontaktuj się z nami. 

+48 89 674 92 57

Powiązane posty

Share this content

close

Lista życzeń