Jakich drzwi zdecydowanie lepiej unikać na etapie wybierania?

Jakich drzwi zdecydowanie lepiej unikać na etapie wybierania?

Published : 29. października 2020 r.

Jesteś w trakcie wybierania drzwi wewnętrznych i nie wiesz, których z nich zdecydowanie warto unikać? Przygotowaliśmy dla Ciebie zestawienie modeli, które z pewnością nie okażą się trafioną inwestycją.

Zależy Ci na dobrym wyciszeniu? W takim razie unikaj drzwi z wypełnieniem typu plaster miodu

W trakcie urządzania domu czy mieszkania warto czasami wydać więcej pieniędzy, aby mieć pewność, że wybrane elementy wyposażenia posłużą Ci niezmiennie przez lata i zapewniają maksymalny komfort użytkowania wymarzonych czterech kątów. Jedną z propozycji dostępnych na rynku są drzwi wypełnione plastrem miodu. Jak z pewnością się domyślasz, ich wewnętrzna konstrukcja przypomina właśnie wspomniany plaster miodu. Najczęściej ma on formę tekturowego wkładu stabilizującego.

Czy tego typu drzwi nie mają żadnych zalet? Oczywiście, że nie. Modele z wypełnieniem typu plaster miodu są przede wszystkim bardzo tanie, a do tego dość lekkie. I na tym plusy się kończą, a samych wad jest o wiele więcej. Jedną z nich jest niska izolacja akustyczna. Oznacza to, że skrzydła z tej kategorii nie wyciszają dźwięków z innych pomieszczeń. Dodatkowo drzwi wewnętrzne kartonowe nie są za bardzo odporne na działanie wilgoci i wody. Jakikolwiek kontakt z nimi może prowadzić do utraty przez nie swoich właściwości, co postawi Cię przed koniecznością wymiany skrzydła.

Inne możliwości

Zdecydowanie drzwi wewnętrzne kartonowe nie są dobrym pomysłem. Jeśli masz ograniczony budżet, to możesz iść na kompromis i wykorzystać je wyłącznie w kilku pomieszczeniach, które nie są narażone na kontakt z wodą, a izolacja akustyczna nie ma w nich aż tak dużego znaczenia. Wiesz już, że warto omijać drzwi typu plaster miodu. Czy płyta jest równie słaba jakościowo? Wypełnienie wiórowo-otworowe jest już droższe, ma lepsze właściwości izolacyjne, jeśli chodzi o akustykę, a do tego jest trwalsze. Oznacza to, że tego typu skrzydło będzie o wiele lepszym wyborem, jeśli zależy Ci na wytrzymałości i wysokiej jakości. Tego typu modele rewelacyjnie sprawdzają się we wnętrzach domów. Jeśli szukasz konstrukcji zewnętrznej, to warto rozważyć drzwi z płyty wiórowej, które są cięższe, mają specjalne zawiasy i właściwości antywłamaniowe, przez co są też dostępne w wyższych cenach.

Drzwi z marketu – czy warto?

Wiele osób, które rozważają zakup drzwi z marketu, zastanawia się, czy warto w ogóle w nie inwestować. Prawda jest taka, że wszystko zależy od tego, na jaki model się zdecydujesz. Jednak o wiele lepszym wyborem jest znalezienie zaufanego producenta i powierzenie mu stworzenia wymarzonego skrzydła. Znakomite jakościowo drzwi wewnętrzne renomowanych marek znajdziesz oczywiście w naszym sklepie internetowym. U nas standard wykonania idzie w parze z przystępnymi cenami. Odwiedź stronę 4iQ i sprawdź, jakie modele mamy w aktualnej ofercie!

Share this content

close

Lista życzeń