Domki do ogrodu dla dzieci- 5 najpopularniejszych modeli

Domki do ogrodu dla dzieci- 5 najpopularniejszych modeli

Published : 14. stycznia 2022 r.

Kto z nas, będąc dzieckiem, nie marzył o drewnianym domku, pomalowanym na nasz ulubiony kolor, w którym moglibyśmy spędzać każdą wolną minutę? Obecnie producenci domków drewnianych dla dzieci wychodzą na przeciw oczekiwaniom kupujących stale udoskonalając procesy produkcyjne, a co za tym idzie - oferują coraz bardziej konkurencyjne produkty. Nie każdy wie jak zrobić domek ogrodowy dla dziecka od podstaw - zatem oszczędzimy czas wybierając drewniany domek, który posiada złożone już elementy. Lista zalet takiego domku jest długa, jednakże żeby dokonać trafnego wyboru drewnianego domku dla naszej pociechy powinniśmy zapoznać się z poniższym porównaniem domków ogrodowych dla dzieci, który zawiera zestawienie wad i zalet poszczególnych modeli.

  •          Czym kierować się przy wyborze drewnianych domków dla dzieci?
  •          Jak zbudować domek ogrodowy dla dzieci?
  •          Domek ogrodowy dla dzieci- czy warto? Porównanie modeli drewnianych domków dla dzieci.
  •          Domek drewniany dla dziecka- inspiracje.
  •          Drewniane domki dla dzieci- najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi.

Czym kierować się przy wyborze drewnianych domków dla dzieci?

Zanim wybierzemy produkt, który stanie się ulubionym miejscem zabaw Twojej pociechy warto wiedzieć czym kierować się przy zakupie drewnianego domku. Domki dla dzieci posiadają nie tylko wiele możliwości konfiguracji- przy niektórych modelach można dostawić ślizg, lub zamontować dostawkę- czyli huśtawkę, która konstrukcyjnie przylega do domku- to zapewni Twojemu dziecku jeszcze więcej frajdy. Domki dla dzieci mogą być wyposażone również w piaskownicę- taki domek stanie się istnym placem zabaw, z którego ciężko będzie oderwać Twoje dziecko. Jednak nadrzędnym aspektem jakim powinniśmy się kierować kupując drewniany domek do ogrodu jest bezpieczeństwo. Ważne jest, aby drewniany domek, który kupujemy dziecku:

Posiadał certyfikat CE. Oznacza to, że domek został przetestowany pod kątem bezpieczeństwa i może być przeznaczony do zabawy dla dzieci. Taki produkt posiadał będzie oznakowanie symbolem przedstawionym obok.
Był impregnowany środkami, które nie są chemiczne- związki fluoru, rtęci, a także inne związki takie jak chloronaftaleny, które powodują podrażnienia skóry (wykorzystywane w środkach grzybobójczych, owadobójczych)-  są niedopuszczalne.

Był przeznaczony dla grupy wiekowej, w której znajduje się Twoje dziecko.Drewniany domek powinien posiadać oznaczenie o przeznaczeniu dla wieku, które wyrażane jest w formie symbolu, lub pisemnego ostrzeżenia "Ostrzeżenie! Produkt nieodpowiedni dla dzieci w wieku poniżej 3 lat!"

Jak zbudować domek ogrodowy dla dzieci?

Wybierając domek ogrodowy dla dziecka warto zwrócić uwagę na poziom trudności montażu. Na szczęście producenci domków dla dzieci powinni dostarczyć Ci zawsze:

  •          Filmiki montażowe, gdzie pokazane są poszczególne etapy montażu.
  •          Instrukcję, która ukazuje jak zmontować domek krok po kroku.
  •          Spis narzędzi, które będą niezbędne w procesie montażu.


Producenci domków ogrodowych powinni dostarczyć instrukcje montażu do każdej swojej przesyłki.

Domki ogrodowe 4IQ posiadają konstrukcję modułową. Co to znaczy? Niektóre elementy domku zostaną dostarczone jako już zmontowane części- dzięki temu oszczędzisz czas, a Twoje dzieci będą mogły cieszyć się własnym kątem dużo szybciej!

 

Drewniane domki dla dzieci- produkowane w Polsce.

Domek ogrodowy dla dzieci- czy warto? Porównanie modeli drewnianych domków dla dzieci.

Szukając idealnego domku dla naszego dziecka poza nadrzędnymi aspektami takimi jak bezpieczeństwo powinniśmy wziąć pod uwagę także inne czynniki. Niektóre modele domków można konfigurować dodając akcesoria, dodatkowe wyposażenie takie jak piaskownica, huśtawki- to sprawi, że zabawa w domku nigdy się nie znudzi.

Produkt

Producent

Wymiar (cm)

Zawartość zestawu:

Max. ilość osób

Max. obciążenie

Okres Gwarancji

Możliwość konfiguracji

Drewniany domek ogrodowy dla dzieci - Tomek

 

4iQ

125x178x211

- drzwi,

- 2 stałe okna wypełnione bezpieczną płytą plexi,

- donica na kwiaty,

- czarna papa na dach,

- podłoga,

- zestaw montażowy,

- instrukcja montażu.

3

150 kg

24 miesiące

- możliwość dodania ścianki wspinaczkowej

- możliwość wyposażenia w ślizg

Domek dziecięcy Blooma

Blooma

150x243x299

- drzwi,

- 2 stałe okna

- podłoga,

- zestaw montażowy,

- instrukcja montażu.

2

140 kg

24 miesiące

 - brak

Domek ogrodowy z drewna dla dzieci – Maja

 

4iQ

232x258x143

- drzwi,

- 3 stałe okna wypełnione bezpieczną płytą plexi,

- podłoga,

- 3 doniczki na kwiaty,

- 2 świetliki szczytowe,

- weranda z daszkiem

- zestaw montażowy,

- instrukcja montażu.

3

150 kg

24 miesiące

- możliwość dodania ścianki wspinaczkowej

- możliwość wyposażenia w ślizg

- możliwość postawienia na tarasie

Drewniany domek ogrodowy Crooky 100

Exit

164x145x171

- drzwi,

- 2 stałe okna

- podłoga,

- zestaw montażowy,

- instrukcja montażu.

2

100 kg

24 miesiące

 - brak danych

Drewniany domek ogrodowy dla dzieci - Hubert

z krótkim ślizgiem

 

4iQ

226x176x272

- ślizg,

- drzwi,

- okno stałe wypełnione płytą plexi,

- podłoga,

-czarna papa na dach,

- zestaw montażowy,

- instrukcja montażu

3

150 kg

24 miesiące

 - możliwość dodania ścianki wspinaczkowej

- możliwość wyposażenia w ślizg

Jak można zauważyć obecnie producenci oferują domki o różnych wymiarach, dzięki czemu możemy dopasować je do wolnej powierzchni w naszym ogrodzie. Okres gwarancji na drewniane domki we wszystkich przypadkach uwzględnionych w porównaniu jest taki sam- wynosi 24 miesiące. Choć producenci oferują zabawę dla więcej niż jednego dziecka, to tylko producent 4iQ oferuje maksymalne dopuszczalne obciążenie w wysokości 150 kg- dzięki temu domek może być kątem zabaw dla aż 3 dzieci. Tylko domki producenta 4iQ oferują możliwość konfiguracji- do przedstawionych modeli można dodać opcjonalnie ślizg (domek Tomek), natomiast domek dla dzieci Maja może być umieszczony na podwyższeniu (tarasie), który można dokupić w sklepie. Ponadto producent oferuje szeroką gamę akcesoriów, o które można wzbogacić drewniany plac zabaw. 

Domek drewniany dla dziecka- Inspiracje.

Jeśli szukasz inspiracji dla ogrodowego domku dla dzieci skorzystaj ze zdjęć nadesłanych przez naszych klientów, po zakończeniu modyfikacji Twojego domku możesz podesłać nam swoją opinię oraz zdjęcie!

 

Drewniany domek dla dzieci- pomalowany.

Drewniane domki dla dzieci- najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi.

Pytanie: Jak przyjedzie do mnie domek?

Odpowiedź: Domki dostarczamy do naszych Kupujących korzystając z zewnętrznych firm przewozowych. Domki są przygotowane w taki sposób, że każdy z nich stanowi jednocześnie skrzyniopaletę transportową. Ze względu na wagę domków, kierowcy dostarczają je autami ciężarowymi, wyposażonymi w windę (pamiętajmy o tym przy wyborze adresu dostawy). Kierowca zdejmie domek z auta w miejscu, gdzie będzie mógł bezpiecznie dojechać.

 

Pytanie: Jak montować domek?

Odpowiedź: Najlepiej według załączonej instrukcji :)

Jeszcze przed zakupem możesz zapoznać się z poglądowymi filmami, które pokazują czego się spodziewać podczas montażu – filmy znajdziesz na naszej stronie i w serwisie Youtube. Domki przygotowane są w taki sposób, by ich złożenie nie było trudne nawet dla osób nie zajmujących się na co dzień pracami tego typu. Większość większych i bardziej złożonych elementów jest już gotowa – np. ściany zbudowano na konstrukcji ramowej– wystarczy połączyć ramy ze sobą.

Pamiętajmy, że domki są przeznaczone do samodzielnego montażu i wykończenia – od Ciebie zależy, jaki finalnie efekt uda się wyczarować.

 

Pytanie: Czym zabezpieczyć drewniany domek?

Odpowiedź: Domek jest zaimpregnowany, przez co drewno jest chronione przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych czy szkodników drewna, dlatego nie wymaga dodatkowego zabezpieczenia. W zestawie otrzymasz również standardową papę do pokrycia dachu.

Oczywiście jedynie od fantazji osób montujących zależy końcowy efekt. Możesz pomalować domek w dowolne kolory, stosując farby do drewna, czy pokryć dach gontem bitumicznym, który również występuje w wielu kolorach.

UWAGA! Jeśli decydujemy się na malowanie domku – malujemy go również od środka, aby ściany były chronione z obu stron tak samo.

 

Pytanie: Domek dojechał do mnie mokry!

Odpowiedź: To możliwe, a nawet bardzo prawdopodobne :) Domki są impregnowane ciśnieniowo – co polega na wtłoczeniu płynnego impregnatu pod ciśnieniem w samą strukturę drewna, ponadto domki przechowujemy tak, jak będą stały w Twoim ogrodzie – na zewnątrz – czyli mógł po prostu zmoknąć. Nie musisz się tym przejmować, skoro zmokło to i wyschnie.

UWAGA! Nie zamykaj domku w garażu, nie owijaj go folią itd. Wilgotne drewno musi być dobrze wentylowane! Najlepiej przechowywać skrzyniopaletę z domkiem pod gołym niebem, zupełnie tak jak domek.

Wilgotne drewno jest bardziej elastyczne, dlatego warto wykorzystać ten moment na montaż. Elementy drewniane mają większą objętość gdy są wilgotne – gdy zmontujemy domek, elementy te będą dopasowywały się do siebie nawzajem podczas wysychania, a zmniejszą swoją objętość – pojawią się przewidziane w projekcie dylatacje, które zapewniają odpowiednią wentylację wnętrza domku.

Więcej informacji o drewnianych domkach dla dzieci znajdziesz w innych artykułach a także na naszym kanale YouTubeFacebooku oraz Instagramie.

Share this content

close

Lista życzeń