Drewniany domek dla dzieci - jak pomalować?

Drewniany domek dla dzieci - jak pomalować?

Published : 11. lutego 2022 r.

Drewniany domek dla dzieci - miejsce zabaw na lata

Zabawa w dom jest szczególnie ciekawa, kiedy akcja toczy się w prawdziwym domku, który wiernie odwzorowuje prawdziwy dom. Czy jest coś lepszego od zabawy na świeżym powietrzu, gdzie dzieci mogą rozładować swoją energię?

Spis treści:

  1. Domek dla dzieci – zabawa przez lata.
  2. Jak urządzić domek dla dzieci?
  3. Drewniany domek – jak pomalować?
  4. Bezpieczny domek dla dzieci
  5. Domek dla dzieci – opinie.

 

Domek dla dzieci, zwłaszcza drewniany, świetnie sprawdzi się jako główne miejsce zabaw Twojej pociechy. Domki dla dziecka znajdziesz w różnych rozmiarach, a co za tym idzie – Twoje dziecko może mieć do dyspozycji różną powierzchnię. W przeciwieństwie do małych zabawek, z których Twoje dzieci „wyrastają”, drewniany domek dla dzieci to konstrukcja – zabawka na lata.

Porada: Biały domek Tomek szczególnie sprawdzi się jako baza do malowania.

 

Jak urządzić domek dla dzieci?

Ogrodowy domek dla dziecka możesz wykończyć według własnych upodobań nie tylko od zewnątrz – malując go na wybrany kolor, ale także w środku. Dodatkowe miejsce w postaci drewnianego domku może stać się skarbcem ulubionych zabawek Twojego dziecka. Z łatwością pomieści duże zabawki dla dzieci, na które niekoniecznie chcemy przeznaczać miejsce w domu – drewniane kuchnie dla dzieci, duże toaletki,  duże domki dla lalek.  

 

Drewniana kuchnia dla dzieci – z łatwością zmieści się w domku ogrodowym.

Jeśli poszukujesz takiego produktu jak domek dla dziewczynki, lub domek dla chłopca korzystając z oferty 4iQ dokonasz trafnego wyboru. Drewniane domki dla dzieci to uniwersalna baza, która dzięki dostosowaniu i skonfigurowaniu jej pod upodobania naszej pociechy nabiera charakteru i staje się unikatowa. Gotowy domek ogrodowy możesz wyposażyć w dodatkowe akcesoria. Jeśli urządzasz domek dla dziewczynki – świetnym rozwiązaniem będzie flaga z motywem księżniczki. Dla domku konfigurowanego dla chłopca polecamy flagę z motywem pirata. Akcesoria do drewnianych domków – zobacz pełną ofertę.

Drewniany domek – jak pomalować?

Zanim przystąpisz do malowania domku warto najpierw go zaimpregnować – impregnowane domki chronione są przed grzybem i niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych. Domki producenta 4iQ są fabrycznie zaimpregnowane, dzięki temu nie musisz martwić się o impregnację na własną rękę i możesz przejść do jego malowania. Należy pamiętać o wyborze farby, która nie będzie wchodziła w reakcję z zastosowanym impregnatem. Przed przystąpieniem do malowania skompletuj wszystkie niezbędne narzędzia, poza farbą mogą Ci się przydać:

  •          Wałek
  •          Pędzle malarskie (do precyzyjnego pomalowania między szczelinami i małymi elementami)
  •          Papier ścierny
  •          Taśma malarska

Porada: szukając informacji na temat tego ile farby potrzebujesz do pomalowania domku zwróć uwagę na to, że w głównej mierze zależy to od producenta farby; gęstości, krycia i jakości wybranej farby, oraz to jaki efekt chcesz uzyskać. Orientacyjny wymiar do pomalowania obliczysz na podstawie dołączonej do zestawu instrukcji, na której naniesione są wymiary poszczególnych elementów oraz bryły domku.

 

Jeśli nie masz pomysłu na to jak pomalować domek dla dzieci wykonany z drewna spójrz na poniższe zdjęcia i zainspiruj się.

 

 

Drewniany domek Hubert - w różowej kolorystyce.

Drewniany domek Marcin- w beżowej kolorystyce.

 

Drewniany domek pomalowany na kolor błękitny.

Żólty domek z zielonymi elementami.

 

Domki ogrodowe - stawiamy na bezpieczeństwo

Przed zakupem sprawdź deklaracje producenta co do kraju pochodzenia domku oraz spełniania przez niego rygorystycznych norm w aspekcie bezpieczeństwa. Takie informacje powinny być umieszczone w miejscu widocznym przed zakupem – kupując produkt w sklepie stacjonarnym będzie to etykieta – sprawdź czy produkt jest oznakowany symbolem CE, a także czy posiada oznaczenie wiekowe.
Natomiast kupując domek ogrodowy online informacje na temat bezpieczeństwa powinny być widoczne na karcie produktu.

    Znak CE widoczny przy produkcie informuje o tym, że dany produkt przeszedł kontrolę bezpieczeństwa i jest zgodny z obowiązującymi normami.
Oznaczenie wiekowe 0-3 jest częścią procesu oznakowania CE, jest to wymóg prawny.

Więcej na temat oznaczeń przeczytasz w tym wpisie.

 

Ogólnie ocena bardzo dobra, a zadowolenie dzieci bezcenne! Pierwsze dni po złożeniu spędzone z domku! Myślałem już ze będą chcieli tam spać ale i to pewnie nastąpi niedługo! Wszystko w komplecie, wszystko proste i zgrane ze sobą. montaż rowniez nie sprawił problemów. Dziecko zadowolone a oto chodziło. :)

Mocna konstrukcja, Prosty do złożenia, wytrzymałość, bardzo przemyślany środek

Share this content

close

Lista życzeń