Jak samodzielnie zmontować huśtawkę dla dzieci?

Jak samodzielnie zmontować huśtawkę dla dzieci?

Published : 03. lipca 2022 r.

Jak samodzielnie złożyć huśtawkę dla dzieci? Nasze rozwiązania

Kiedy mamy lato w pełni dobra pogoda zachęca do zabaw i aktywności na świeżym powietrzu. Autem takiej zabawy jest przede wszystkim wykorzystanie dobrej pogody, aktywność fizyczna i rozwój wielu umiejętności Twoich dzieci. Jak zamontować huśtawkę? Czynność jest bardzo prosta – jedyne czego potrzebujesz to drewniany stela (belki/kantówki) ż i elementy montażowe do zawieszenia huśtawki. Zobacz nasze propozycje - gotowe zestawy do montażu huśtawki.

Spis treści:

  1.        Co jest potrzebne do złożenia huśtawki?
  2.        Jak samodzielnie złożyć huśtawkę dla dzieci?
  3.        Gotowe zestawy do montażu huśtawki

 

Co jest potrzebne do złożenia huśtawki?

Chcąc stworzyć bujaczkę dla dzieci, a przy tym oszczędzić czas, powinniśmy wybrać gotowe zestawy okuć do montażu huśtawki. Gotowy zestaw, który zawiera obejmy, wkręty montażowe, łączniki i kotwy to gotowe rozwiązanie, dzięki któremu nie będziesz musiał odwiedzać kilku sklepów, aby skompletować elementy niezbędne do samodzielnego montażu. Wybrana huśtawka dla dzieci musi mieć na czym wisieć - obejmy do zawieszenia huśtawki posiadają uniwersalne zawiesie, które pozwoli na montaż huśtawki każdego rodzaju, do tego niezbędna będzie także kantówka/belka, na której będzie wisieć huśtawka. Cały stelaż musi być ustabilizowany, dlatego do gotowego zestawu dołączone są kotwy, które pozwolą przytwierdzić belki/kantówki do gruntu. Kotwy zapewniają stabilizację – huśtawka nie przewróci się podczas wiatru i trudnych warunków. Śruby to absolutna podstawa każdego zestawu. Dodatkowo, zestaw do samodzielnego montażu huśtawki posiada także łączniki. Gotowy zestaw do montażu huśtawki często posiada samą huśtawkę z wszelkimi niezbędnymi łączeniami, dlatego wszystko, czego będziesz potrzebować to kantówek dopasowanych do wymiarów łączników.

Poza elementami składowymi huśtawki niezbędne będą narzędzia – miarka, młotek, poziomica, wkrętarka i klucze do dokręcenia śrub.

 zestaw do samodzielnego zamontowania huśtawki

Zestaw do samodzielnego montażu huśtawki z bocianim gniazdem.

Jeżeli nie potrzebujesz zestawu z huśtawką skorzystaj z gotowych zestawów, które pozbawione są elementu takiego jak siedzisko z mocowaniami. Standardowy zestaw montażowy zawiera wszelkie niezbędne elementy do montażu jednej huśtawki. 

Jak samodzielnie złożyć huśtawkę dla dzieci?

Montaż huśtawki to jedna z prostszych czynności, przygotuj wszystkie niezbędne elementy – jeśli masz zestaw do montażu huśtawki to wszystko, co trzeba zrobić to tylko przygotowanie kantówek – 4 nóg i jednej kantówki do zmontowania poprzecznie. Warto wcześniej zaimpregnować wybrane do huśtawki drewniane kantówki/belki. Zaleca się, aby zamontować kotwy do każdej z nóg konstrukcji. Do belek/kantówek możesz także zastosować lakierobejcę, która nie tylko zabezpiecza drewno, ale także nadaje kolor.

Należy pamiętać o kilku zasadach:

  1.        Konstrukcja musi być umieszczona na płaskiej powierzchni, nie zaleca się ustawiania huśtawki na betonie, czy luźnym piasku – w pierwszym przypadku korzystające z huśtawki dziecko będzie narażone na szkody w wyniku upadku na beton, w drugim natomiast piasek nie zagwarantuje stabilności konstrukcji – huśtawka może się przewrócić.

    jak zrobić huśtawkę dla dzieci
  2.        Ogólnie przyjmuje się, że należy zachować co najmniej 2-metrowy odstęp od innych przedmiotów czy konstrukcji (np. garaż, ogrodzenie, dom, gałęzie), aby w razie silnego wiatru konstrukcja huśtawki nie została uszkodzona, a także by dziecko miało miejsce na rozhuśtanie się.
  3.        Do poprawnego użytkowania wyrobu niezbędne jest przeprowadzanie kontroli – sprawdzaj okresowo czy wkręty huśtawki nie poluzowały się, sprawdź stabilność huśtawki oraz wszystkie nakrętki/śruby – jeśli któryś z elementów jest zużyty należy go wymienić na nowy.

.

 Przed udostępnieniem konstrukcji do zabawy sprawdź stabilność całej konstrukcji. Od razu wyczujesz czy któryś z elementów nie jest dokręcony, lub konstrukcja jest zbyt chwiejna. Takie błędy powinny być poprawione, a huśtawka ogrodowa dla dzieci w takim stanie nie powinna być udostępniona pociechom.

.

Gotowe zestawy do montażu huśtawki

Jeśli nie chcesz tracić czasu na kompletowanie każdego elementu niezbędnego do zamontowania huśtawki ogrodowej - skorzystaj z zestawów, które stworzyliśmy specjalnie z myślą o osobach, które nie dysponują dużą ilością wolnego czasu, albo po prostu wolą gotowe rozwiązania. Jedyne czego potrzebujesz to kantówki i narzędzia wymienione w pierwszej części wpisu. Resztę znajdziesz w przesyłce z danym zestawem.

.

.

.

.

Share this content

close

Lista życzeń