Zalety wykorzystania systemów i drzwi przesuwnych

Zalety wykorzystania systemów i drzwi przesuwnych

Published : 13. listopada 2021 r.

Wybierając poszczególne elementy aranżacji wnętrz, najczęściej skupiamy się na tym, by jak najlepiej zagospodarować każdy centymetr przestrzeni i wykorzystać w pełni jej cały potencjał. Obecnie wiele metod wnętrzarskich pozwala na wygodne użytkowanie wszystkich pomieszczeń, nawet tych mniejszych i pozornie mniej ustawnych. Meble robione pod konkretny wymiar czy ciekawe formy zabudowy miejsc, na których wykorzystanie brakuje nam pomysłu to jedne z nich, ale można również zacząć od całkowicie podstawowych kwestii i pomyśleć o wygodnym użytkowaniu przestrzeni już na etapie wyboru drzwi do poszczególnych pomieszczeń w domu lub mieszkaniu. Doskonałą propozycją okażą się wówczas drzwi przesuwne.

Jak działa system przesuwny w tego rodzaju drzwiach?

W drzwiach przesuwnych, jak sama nazwa wskazuje, wykorzystano specjalny system przesuwny. Prowadnice mają długość aż 2 metrów, a same drzwi mogą mieć różne szerokości, dzięki czemu dopasujemy je do większości pomieszczeń. Wszystkie niezbędne do montażu elementy znajdziemy w zestawie, przez co sama instalacja nie jest problemem i z łatwością możemy się nią zająć we własnym zakresie. Wykonane wyłącznie z wytrzymałego i odpornego metalu, często stylizowanego na czarny mat, systemy przesuwne działają naprawdę cicho i płynnie, przez co nie musimy się martwić, że otwierane i zamykane — a w zasadzie to odsuwane drzwi — będą powodować hałas i na dłuższą metę niepokoić mieszkańców, skrzypieć i trzeszczeć. Tym samym drzwi nie uderzają o ościeżnicę i są mniej narażone na przypadkowe uszkodzenia mechaniczne. Decydując się na drzwi przesuwne, zyskujemy nie tylko więcej przestrzeni użytkowej na ciekawe i pomysłowe aranżacje, ale także zapewniamy sobie komfort użytkowania na lata. 

Stylowe drzwi przesuwne dopasowane do całej aranżacji

Jeśli już postanowiliśmy, że chcemy je wybrać, to na jaki rodzaj drzwi przesuwnych najlepiej się zdecydować? Faktycznie trzeba przyznać, że wybór jest spory, ale to tylko pozwala dopasować wygląd drzwi do wystroju pomieszczeń, które mają od siebie oddzielać. Obecnie zyskujemy całe mnóstwo opcji, przede wszystkim dzięki temu, że drzwi przesuwne oferowane przez 4iQ wykonane są z klejonego drewna sosny skandynawskiej. Sosnowe drewno, z którego wykonywane są drzwi przesuwne, z pewnością będzie z nami współpracować i pozwoli samodzielnie zająć się ich stylizacją poprzez olejowanie czy też postarzanie. Tym samym tego rodzaju drzwi świetnie sprawdzą się w przestrzeni loftowej lub industrialnej, ale nie tylko. Odpowiednio zaaranżowane będą w pełni spełniać swoją praktyczną funkcję przemyślanego zagospodarowania mniejszych pomieszczeń, zachwycając przy okazji estetycznym wykończeniem i niepowtarzalnym stylem.

W jakich pomieszczeniach najlepiej wykorzystać system przesuwny?

Solidnie wykonane i designerskie drzwi przesuwne to rewelacyjny sposób na komfortowe użytkowanie przestrzeni w naszym domu lub mieszkaniu. Wyobraź sobie tylko wygodę korzystania z małego schowka bądź garderoby, gdy nie musisz martwić się, czy zmieścisz w środku na przykład odkurzacz lub inne sprzęty niezbędne na co dzień. Ciche i płynnie działające drzwi rozwiązują problem małej powierzchni, pozwalając w pełni z niej korzystać, co niezwykle się przydaje kiedy nie mamy aż tyle miejsca. Czy w takim razie drzwi na wybranym systemie przesuwnym nadają się tylko do małych pomieszczeń? Oczywiście, że nie! Sprawdzą się równie dobrze, kiedy na przykład chcielibyśmy dyskretnie oddzielić kuchnię od salonu lub wydzielić z salonu sypialnię — na przykład dla gości. Możliwość dopasowania estetyki drzwi do własnych potrzeb dzięki skompletowaniu skrzydła oraz systemu przesuwnego stwarza niesamowite możliwości aranżacyjne. Naturalny surowiec, jakim jest drewno sosnowe, to gwarancja gustownego wykończenia i zadowolenia z jakości przez lata komfortowego użytkowania. Czy warto zatem zdecydować się na wybór drzwi przesuwnych z dopasowanym do nich systemem? Odpowiedź pojawia się sama — jeśli zależy nam na wykorzystaniu przestrzeni użytkowej, zachowując przy tym oryginalny styl i ciesząc się nienaganną jakością wybranego rozwiązania, prawdopodobnie będzie to najlepsza opcja!

Share this content

close

Lista życzeń